Lipcowe trawy i grzyby niebezpieczne dla alergików

W naszym społeczeństwie z roku na rok przybywa osób cierpiących na alergię, które to muszą wystrzegać się tych składników, które to je uczulają. Wiele osób jest uczulonych na pyłki traw, dlategomuszą one wiedzieć które z nich są dla nich niebezpieczne w poszczególnych miesiącach. Zatem co pyli w lipcu?

Lipiec to wakacyjny miesiąc podczas którego pylą miedzy innymi zarodniki grzybów mikroskopowych, trawa, pokrzywa oraz bylica. Zgodnie z danymi Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych wymienione składniki szkodzą alergikom w całym kraju przez wszystkie trzy dekady tego miesiąca. Stężenie zarodników oraz pyłków tych roślin w powietrzu jest wówczas bardzo wysokie.
Oprócz wymienionych, w lipcu pylą również komosa oraz lipa pospolita. Pyłki tych wszystkich roślin należą do alergenów wziewnych, które oddziałują niekorzystnie głównie na układ oddechowy, natomiast znacznie rzadziej wywołują objawy skórne.
W lipcu w znacznym stopniu stan zdrowia osób alergicznych pogarszają również zarodniki grzybów mikroskopowych, które to utrzymują się w powietrzu nawet końca września.
Upalna lipcowa pogoda i związana z tym bardzo sucha aura bardzo sprzyjają pyleniu tych roślin i w związku z tym lipiec jest jednym z najtrudniejszych okresów dla osób uczulonych na różnorodne pyłki roślin.
W związku z tym alergicy wybierający się w tym okresie na urlop powinni rzetelnie prześledzić gdzie oraz w jakim stężeniu pylą konkretne rośliny, aby wybrać sobie odpowiednie miejsce na wypoczynek. Jest to niezwykle istotne, gdyż w poszczególnych regionach naszego kraju pylenie tych roślin jest bardzo zróżnicowane.

chilimy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here