Finansowanie z własnej kieszeni wielu inwestycji jest współcześnie niemożliwa. Stosunek naszych miesięcznych zarobków do cen jakimi charakteryzują się pewnego typu dobra jest na tyle różny, że ich zakup nie jest możliwy. Z tego też względu popularność zyskują kredyty. To dzięki nim jesteśmy w stanie kupić bardzo wiele rzeczy m.in. do wyposażenia domu. Kredyty są sposobem na finansowanie wyposażenia, przede wszystkim mebli i sprzętu RTV i AGD. Oczywistością jest, że za pieniądze z kredytu kupujemy samochody czy mieszkania. Są to bowiem dobra na tyle kosztowne, że przeciętnego Polaka nie stać na to by kupić je za pieniądze odłożone z kilku miesięcznych zarobków. Oszczędności jakie należałoby posiadać w tym względzie są tak duże, ze niewielu z nas jest w stanie tyle odłożyć. Z tego też względu kredyty stają się najbardziej popularną formą finansowania większych wydatków. Korzystne systemy ratalne, jakie proponują nam banki pozwala na dogodne spłacanie zakupionych wcześniej towarów. Łatwiej jest nam bowiem spłacać comiesięczne raty kredytu, niż z wyprzedzeniem co miesiąc odkładać część wypłaty na oszczędności.

bizneswiki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here