Jak myślisz, częściej zaciągamy kredyty hipoteczne, na 100 czy na 120% wartości nieruchomości. Okazuje się, że jeśli istnieje tylko taka możliwość, to bardzo często, pożyczamy dodatkowe 20%. Prawdą jest, iż kredyty hipoteczne zaciągane na 120% wartości naszego przyszłego mieszkania, przeznaczamy wyłącznie na jego remont i urządzenie. Otóż, nie. Gdyż w pierwszej kolejności z tych dodatkowych pieniędzy, pokrywamy wszystkie opłaty okołokredytowe, związane z zakupem naszej nieruchomości np. podatek od czynności cywilno – prawnych czy prowizje dla biura nieruchomości jeśli korzystamy z jego pomocy, nie zapominajmy także o taksie notarialnej. Eksperci policzyli, że wszystkie dodatkowe koszty, mogą kredytobiorcę hipotecznego wynieść, nawet 15-20% kwoty wartości nieruchomości. Warto więc sprawdzić, czy oferowane Nam, kredyty hipoteczne możemy zaciągnąć nawet na 120% wartości nieruchomości. Czy rata tego kredytu będzie wysoka. Czy będę mógł mieć aż tak wysoką ratę. Przeczytaj następny wpis i odpowiedz sobie na te dwa, bardzo istotne pytania.

itcgrupa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here