Powstanie Internetu umożliwiło nie tylko korzystanie z ogromnych zasobów informacji, ale również rozpoczęcie wykorzystywania szeregu dostępnych kanałów komunikacji, które co najważniejsze były zupełnie darmowe. Jako pierwsze na rynku pojawiły się tzw. czaty. Czaty to skrypty wbudowane w strony internetowe, dzięki którym istniała możliwość rozmowy tekstowej z innymi jego uczestnikami. Czaty bardzo szybko zdobyły popularność szczególnie, że rozpoczęło się wielkie powstawanie kolejnych grup tematycznych, dzięki czemu użytkownicy mieli możliwość komunikowania się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, tej samej płaci, w podobnym wieku czy też mieszkającymi w tych samych miastach. Czat był dopiero pierwszym narzędziem umożliwiającym komunikację. Za znacznie lepsze narzędzie od samego początku upatrywano komunikator internetowy Gadu-gadu, który w ciągu kilku miesięcy został zainstalowany na każdym komputerze, który posiadał dostęp do internetowej sieci. Korzystanie w skrócie nazywanego GG było niesamowicie przyjemne i co najważniejsze szybkie. To właśnie dzięki szybkości tak wielu z nas zrezygnowała z czatów na rzecz komunikatorów. W komunikatorach mieliśmy możliwość budowania bazy znajomych, rozmawiania w trybie niewidocznym, przesyłania zdjęć oraz plików. Program rozwijany był z miesiąca na miesiąc, a kolejną doskonałą aplikacją, która powstała po GG był Skape, czyli pierwszy dobrym program, który umożliwiał rozmowy głosowe pomiędzy użytkownikami Internetu. By z tego korzystać wystarczyło posiadać zainstalowany program Skape jak również konieczne były dwa narzędzia – mianowicie prosty mikrofon oraz słuchawki. Jeśli dodatkowo posiadało się kamerkę internetową to istniała również możliwość przesyłania pomiędzy użytkownikami komputerów obrazu. Obecnie każde z wymienionych narzędzi jest znacznie bardziej funkcjonalne i wielofunkcyjne. W zasadzie wspominane Gadu-Gadu daje już możliwość rozmów głosowych, rozmów wideo, prowadzenia czatów ze znajomymi oraz wiele innych ciekawych funkcji, które okazały się przydatne podczas korzystania z zupełnie innych programów

ecu-marketing.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here