Zamiana nieruchomości staje się bardzo powszechną praktyką z tego względu, ze żadna ze stron nie pozostaje bez mieszkania, w którym mogłaby mieszkać po tym, jak sprzeda swoje nieruchomości. Zamiany mieszkań na mniejsze są opłacalne w kilku przypadkach. Pierwszym z nich jest sytuacja w której większa nieruchomość stanowi dla nas zbyt duże obciążenie, jeśli chodzi o opłaty, a i tak nie wykorzystujemy jej w pełni. Taka sytuacja ma miejsce na przykład wówczas, kiedy samotna osoba korzysta z nieruchomości, która ma pięć pokoi, a jej samej z powodzeniem wystarcza dwa. Oczywiście zamieniając mieszkanie na mniejsze spodziewać się można dopłaty wynikającej z różnicy wartości mieszkania. Dopłata jednak nie zawsze musi wchodzić w grę, ponieważ mniejsze mieszkanie może być równie tyle warte, wystarczy, że jest w nim lepszy standard, albo zlokalizowane jest w nowym budownictwie, w bardziej popularnej dzielnicy. Innym przypadkiem, kiedy warto zamienić większe na mniejsze jest sytuacja, kiedy ciężko nam jest opalić w zimie duża powierzchnię; małe pomieszczenia zawsze nagrzewają się szybciej.

budowac24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here