Karta micro SD

Niemal każdy właściciel smartfona, aparatu, drona czy innego sprzętu tego typu potrzebuje skorzystać z dodatkowego nośnika danych. Tanie karty pamięci często kuszą bardzo atrakcyjną ceną, jednak nie zawsze będą najlepszym wyborem – zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzonego producenta. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Karta pamięci 128 GB – optymalna pojemność dla wymagających

Kupując kartę z niskiej półki, narażamy się nie tylko na utratę danych, lecz także znaczne pogorszenie wydajności urządzenia. Takie samo ryzyko może wiązać się z zakupem dobrego modelu karty w nietypowo niskiej cenie, gdy składamy zamówienie z niesprawdzonego źródła. Na rynku aż roi się od tanich podróbek, które do złudzenia przypominają oryginalne nośniki, jednak zmniejszona pojemność i kiepska żywotność takich kart jest niemal pewnikiem. Warto zdecydować się na solidną propozycję z zaufanego sklepu, która posłuży nam na lata – wcześniej jednak należy dowiedzieć się, które parametry odgrywają kluczową rolę.

Podstawowym kryterium wyboru jest najczęściej pojemność. Powinniśmy wybrać produkt oferujący ilość miejsca wystarczającą na przechowanie licznych zdjęć i filmów, a w przypadku smartfonów i tabletów musimy wziąć pod uwagę także możliwość wykorzystania miejsca na aplikacje. Karta pamięci 128 GB bez problemu pomieści całkiem sporą ilość danych – to na przykład ponad 35 tysięcy zdjęć wykonanych aparatem o rozdzielczości 12 megapikseli.

Smartfon i aparat – jakie karty wybrać?

Użytkownicy urządzeń elektronicznych często zadają sobie pytanie, jaka karta microSD będzie najlepsza do smartfona, a jaka karta SD do aparatu. Możemy skorzystać z podobnych propozycji, jednak część specyfikacji jest zależna od danego sprzętu. Dotyczy to przede wszystkim rozmiaru karty – w przypadku telefonów najczęściej stosowany jest format microSD, z kolei wśród aparatów znajdziemy również modele obsługujące większe karty. Ze względu na fakt, że wewnętrzne działanie nośnika przebiega niemal tak samo niezależnie od rozmiaru, możemy także skorzystać z adaptera, który pozwoli nam wykorzystać kartę microSD w slocie na kartę SD.

Warto jednak zwrócić uwagę na pewne detale, które mogą zadecydować o użyteczności danego produktu z określonym sprzętem. Sprawną współpracę ze smartfonem zapewniają przede wszystkim modele, które dysponują oznaczeniem A1 lub A2 – to kategorie, które dotyczą obsługi przez system Android oraz odpowiednio wydajnego modelu zarządzania danymi.

Zarówno w przypadku aparatu, jak i smartfona ważną częścią specyfikacji jest prędkość zapisu. To szczególnie istotne, gdy chcemy nagrywać w 4K – ten standard wideo wymaga przepustowości na odpowiednio wysokim poziomie. Jeżeli interesuje nas właśnie takie zastosowanie, powinniśmy postawić na modele zgodne z wymogami klasy U3 lub V30 (minimalny zapis 30 MB/s).

Jaka karta micro SD będzie najlepsza dla naszych potrzeb?

Gdy wiemy już, jaki rodzaj karty jest nam potrzebny, a także ile powinny wynosić najważniejsze parametry, możemy przejść do kolejnej kluczowej kwestii – wytrzymałości. To aspekt, który zainteresuje przede wszystkim osoby poszukujące nośnika do systemów monitoringu, lecz także profesjonalistów pracujących w trudnych warunkach. To sytuacje, które wymagają najwyższej wydajności – czasami jednak konieczne jest zrekompensowanie jej niższą prędkością zapisu. Najlepsze modele dostępne na rynku mogą oferować nawet 25-krotnie większą żywotność od standardowych rozwiązań. Karta PRO Endurance firmy Samsung to jedna z najlepszych propozycji do zastosowań tego typu – producent gwarantuje sprawne działanie nawet przez 5 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here