Jak należy się zachować gdy zgubimy się w lesie

Bardzo dużo osób lubi wędrować po lasach w różnym celu. Są nimi grzyby, jagody lub po prostu dla zdrowia. Czasem jednak zdarza się tak, że gubimy się w nim i jesteśmy w takim momencie zdani jedynie na własną wiedzę oraz umiejętności. W takiej sytuacji w zależności czy byliśmy na danej wyprawie sami czy w grupie nasze kolejne kroki w celu znalezienia drogi powrotnej musimy wykonywać inaczej. Jeżeli odłączyliśmy się od grupy i co za tym idzie zgubiliśmy się w lesie najlepszym wyciem z sytuacji jest pozostanie w miejscu tak aby nie oddalać się jeszcze bardziej i w miarę możliwości należy sygnalizować swoją pozycje na przykład jakimś ubraniem nie zlewającym się z otoczeniem lub racą sygnalizacyjną. W przypadku gdy jednak na spacerze lub wędrówce byliśmy tylko i wyłącznie sami – należy postępować zupełnie inaczej. Jeżeli jesteśmy na nierównym terenie powinniśmy kierować się zawsze w dól, jest szansa że dojdziemy do rzeki a przy rzekach najczęściej jesteśmy znaleźć innych ludzi bądź drogi czy małe miejscowości.

paperpassion.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here