Hale sportowe powinny mieć dobre wyposażenie, tylko wówczas dzieci w szkole mogą się dobrze rozwijać w różnych dziedzinach sportu. Niestety w polskich szkołach często hale sportowe są zaniedbywane, po pierwsze często są za małe, jest ich za mało, nie ma odpowiednich wymiarów do gry w piłkę halową. Ponadto brakuje odpowiedniego wyposażenia, bramek, piłek, kijków do hokeja halowego. Sale gimnastyczne mają przestarzale materace, brakuje sprzętu do zajęć gimnastycznych i siłowych. Rzadko w jakiej szkole możne spotkać siłownię, jeżeli już są to bardzo ubogo wyposażone i nie sposób wprowadzić tam całą klasę. Zęzie z wychowania fizycznego często polegają na tym że praktycznie na każdej lekcji gra się w siatkówkę, z tym że większość osób siedzi na ławkach i się przygląda jak grają koledzy. Hale sportowe powinny być tak utworzone i wyposażone by każdy podczas lekcji mógł uczestniczyć w zajęciach. Sport jest bardzo ważny w rozwoju dziecka, zarówno jego fizyczności jak i psychiki, całego rozwoju psychomotorycznego i nie powinno się tego zaniedbać.

ladnie-mieszkaj.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here