Funkcjonalne meble kuchenne

Nowa kuchnia powinna być nie tylko piękna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Koniecznie należy więc uwzględnić w jej projekcie kilka istotnych kwestii. Po pierwsze warto przemyśleć jaki rodzaj szafek będzie nam najbardziej odpowiadał i w której części kuchni powinny się one znaleźć. Trzeba zaznaczyć, że szuflady są ostatnio zdecydowanie bardziej popularne, gdyż zapewniają łatwy dostęp do wszystkich sprzętów w nich ukrytych. Trzeba jednak pamiętać, by rozmieścić szuflady tak, by podczas otwierania kilku naraz, jedne nie haczyły o drugie. Do szuflad można kupić specjalne maty z dziurkami i kołkami, by móc poukładać w nich talerze i zapobiec ich przemieszczaniu się po całej szufladzie w momencie jej otwierania. Po drugie należy pamiętać o odpowiednim rozstawieniu sprzętów elektronicznych. Dobrze jest by zmywarka była blisko zlewu, a kosz na śmieci w bezpośrednim sąsiedztwie obu. Zaś blisko płyty z palnikami oraz piekarnika, warto ułożyć na blacie, albo wmontować bezpośrednio w blat, płytki ze szkła hartowanego

bajarka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here