Współcześnie coraz częściej słyszy się o niedoli starszych osób. Jest to związane z niskimi rentami i emeryturami, które nie spełniają zapotrzebowań starszych osób. Finanse przeznaczone przez Państwo na takie cele nie są wprost proporcjonalne do zapotrzebowania osoby starszej. Młodzi ludzie potrzebują mniej finansów niż osoby starsze, którym często większość pieniędzy pochłaniają lekarstwa i wizyty u lekarza. Z drugiej strony nie można dziwić się takim stawkom emerytalnym i rentowym, skoro mamy coraz starsze społeczeństwo, przez co z wypłaty młodej osoby są odciągane składki fundujące emerytury dla dwóch osób. Problematyka finansów emerytów i rencistów jest zanadto skomplikowana, ponieważ osłonięta jest masą ustaw sejmowych, które niekiedy nie są w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojej słuszności. Tym samym nic dziwnego, iż coraz więcej osób w podeszłym wieku traci swoje domy, z powodu zadłużeń. Niestety pieniądze, jakie dostają od Państwa są na tyle niskie, że nie mogą pozwolić sobie na godne życie.

student-zarabia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here