Estetyka hałasu. O ekranach akustycznych.

Ewidentnie życie w hałasie szkodzi. Niestety hałas dopada nas wszędzie i nie zawsze możemy się przed nim skutecznie bronić. Współczesne rozwiązania inżynieryjne dają nam w tej walce dodatkowy oręż a mianowicie ekrany akustyczne. Rozwiązanie godne polecenia szczególnie tam gdzie natężenie hałasu jest szczególnie szkodliwe.Wszyscy je znamy, bo najczęściej ekrany dźwiękowe montowane są przy trasach o szczególnie dużym ruchu samochodowym. Zielone panele ciągnące się wzdłuż trasy oddzielające pasy drogi od leżących po drugiej stronie ludzkich siedzib. W zasadzie możemy podzielić ekrany akustyczne ze względu na sposób w jaki radzą sobie z falą akustyczną. Ekrany rozpraszająco odbijające, które zgodnie z nazwą odbijają część fali oraz częściowo ją rozpraszają. Drugi rodzaj, który możemy spotkać na polskich drogach to ekrany odbijające dźwięki. Dzięki temu skutecznie zabezpieczają teren położony za instalacją. Trzeci typ to ekran akustyczny , którego zadaniem jest absorbowanie fali dźwiękowej. Zbudowany są tak, aby można było je wypełnić materiałami chłonącymi dźwięk. Niezależnie od parametru każdy ekran akustyczny ma to samo przeznaczenie mają sprawić by żyło się nam lepiej zwłaszcza jeśli nie dane nam jest żyć poza miastem z dala od hałasu…

blogofirmie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here