Drukarka - rodzaje oraz konserwacja

Drukarka jest urządzeniem, które znajdziemy praktycznie w każdym biurze. W dzisiejszych czasach prawie w każdym gospodarstwie domowym również możemy znaleźć drukarkę. Współczesne drukarki już bardzo rzadko posiadają tylko funkcję drukowania. Obecnie najczęściej potrafią również skanować oraz kopiować. Dzięki temu klient nie musi poświęcać dodatkowego miejsca na kolejny sprzęt. Najczęściej spotykane drukarki to atramentowa oraz laserowa. Drukarka atramentowa wykorzystuje do wydruku atrament. Ciężko jest spotkać już drukarkę tylko czarno-białą. Zazwyczaj takie drukarki umożliwiają wydruk w kolorze. Drukarka atramentowa posiada 4 kolory atramentów. Czarny, żółty, cyan (odmiana niebieskiego) oraz magenta ( odcień różowego). Poprzez odpowiednie wymieszanie ich drukarka jest w stanie drukować w każdym kolorze. Drukarka laserowa do wydruku stosuję specjalne tonery. Dzięki specjalnemu utrwalaniu ich na kartce papieru wydruk jest trwały i nie rozpływa się w wodzie. Konserwacja i czyszczenie drukarki jest bardzo ważną kwestią. Nie możemy dopuścić do zaschnięcia naszego tuszu lub toneru. Może to w skrajnych przypadkach doprowadzić do trwałego uszkodzenia dysz naszej drukarki, a wymiana ich najczęściej przewyższa koszt zakupu nowej drukarki. Przy pierwszym uruchomieniu drukarki i włożenia naszego tuszu, drukarka powinna automatycznie przeprowadzić proces czyszczenia. Drukarki zazwyczaj w swoim oprogramowaniu powinny mieć możliwość wyczyszczenia tuszów. Możemy wybrać, aby każdy tusz został wyczyszczony lub tylko jeden. Jeśli takiej opcji nie możemy znaleźć bardzo prawdopodobne, że została ukryta w specjalnych opcjach serwisowych. Powinniśmy uruchomić naszą przeglądarkę wpisać model urządzenia i sprawdzić w jaki sposób możemy tam się dostać. Niektóre modele drukarek posiadają również automatycznie samo czyszczenie się atramentów. Następuje to zazwyczaj co kilka dni. Ważną sprawą jest abyśmy od czasu do czasu sami sami wykonali jakiś wydruk. Zmniejszy to szanse na zaschnięcie tuszów. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni w przyszłości zawczasu kupić nowej drukarki.

czasabsolwenta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here