Dom kojarzy się z ciepłem rodzinnym, więc kiedy decydujemy się zbudować własne lokum chcemy by faktycznie zapewniało ono nam to symboliczne, jak i dosłowne ciepło. Niektórzy są jednak zdania, że domy z drewna nam tego nie zapewnią ponieważ szybko się wychładzają. Oczywiście jest w tym część racji, jednak warto zwrócić uwagę na domy z drewna z bali, które mają ściany zewnętrzne skonstruowane z litego drewna i dzięki temu zapewniają doskonałą izolację.Nie musimy się martwić o to, że w takim domu zmarzniemy. W takim przypadku nie trzeba nawet stosować dodatkowego ocieplenia. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Ostatnie badania nad domami z bali dowiodły, że te domy z drewna pozwalają na mniejsze zużycie energii na ogrzanie domu w zimie. Oznacza to, że bardzo dobrze kumulują ciepło. Jeżeli chcemy mieć drewniany domek, to warto wybrać właśnie te z bali z grubego litego drewna. Taki wybór jest praktyczny i opłacalny. Ponadto mniej energii zużyjemy także na schładzanie domu w okresie letnim, więc oszczędność jest w tym wypadku wielowymiarowa. Oprócz tego domy z bali bardzo ładnie wyglądają i są nietuzinkowe.

przytulny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here