Decyzje o wynajęciu mieszkania

Wynajem mieszkania jest bardzo popularny, zwłaszcza, że ceny mieszkań na rynku nieruchomości są bardzo wysokie. Na wynajem decydują się najchętniej studenci, którzy po podzielić koszty wynajmu wynajmują je wspólnie w kilka osób. Bywa, że w mieszkaniu takim mieszka po sześć osób. Gdy studenci idą na studia do miasta poza domem rodzinnym wynajem mieszkania jest konieczny. Zwłaszcza gdy nie dostaną dane osoby akademika, lub po prostu warunki mieszkania w akademiku im nie pasują. Jednak nie tylko studenci wynajmują mieszkania, są wśród nich inni młodzi ludzie, młode małżeństwa czy nawet starsze małżeństwa, która ciągle nie mogą pozwolić sobie na wynajem mieszkania. Dzieje się tak, gdyż nie mają one wystarczających oszczędności i nie zarabiają zbyt dużo pieniędzy. Wówczas bank nie chce im udzielić kredytu mieszkaniowego i ich jedynym wyjściem jest wynajem mieszkania. Niestety kwoty, jakie muszą zapłacić za wynajem miesięcznie pokrywałby się ze spłatą kredytu mieszkaniowego. A tak miesiąc w miesiąc płacą za mieszkanie, którego nigdy nie zostaną właścicielami.

zrozumdziecko.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here