List motywacyjny informatyka będzie z pewnością sprawdzony pod kątem dwóch kryteriów. Pierwszym z nich jest układ samego listu, który powinien być w tym przypadku idealny, bo kto inny, jak informatyk powinien doskonale potrafić sformatować tekst w podstawowych programach biurowych. Drugie kryterium dotyczyć będzie fachowości, jeśli list motywacyjny dotyczy specjalistycznego stanowiska, to wskazane będzie użyciu kilku terminów z języka technicznego, jeśli takie będą akurat przydatne. Pokaże to pracodawcy, że osoba wysyłająca list motywacyjny jest kompetentna i świadoma tego, jak poruszać się w języku informatycznym. Tak jak w przypadku każdej innej pracy, również tym razem zwróćmy uwagę osoby, która będzie czytała list na to, co możemy zrobić dla firmy i jak nasza praca może wpłynąć na usprawnienie pracy innych osób. Podkreślmy te umiejętności, które w szczególności mogą się przydać na oferowanym stanowisku, bo inne przydadzą się nauczycielowi informatyki, a inne inżynierowi zajmującemu się sieciami.

copymedia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here