Przez kilkadziesiąt lat, podczas których rozwój komputerów był bardzo szybki i niewątpliwie zadziwił swoim tempem wielu ludzi, powstało wiele platform komputerowych, z których żadna prawie nie jest w pełni kompatybilna z żadną inną. Jednak wielu użytkowników danej platformy często z różnych powodów chciałoby móc uruchamiać na swoim komputerze programy przeznaczonej dla innej. Właśnie z potrzeb takich ludzi powstało wiele programów, zwanych emulatorami, a służących właśnie do uruchamiania aplikacji między platformami. Najwięcej emulatorów emuluje na komputerach osobistych przeróżne konsole do gier, co jest najczęściej spotykanym ich zastosowaniem, chociaż powstało też wiele narzędzi, które pomagają osobom używającym jednego systemu operacyjnego korzystanie z programów, które zostały stworzone z myślą o innym, a nawet uruchamiające skomplikowane, naukowe kalkulatory. Te ostatnie jednak są zdecydowaną mniejszością i najwięcej osób używa emulatorów, by móc zagrać w swoje ulubione gry, które niestety nie posiadają portu na ich maszynę.

hostowisko.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here