Czasem można się zastanawiać, co napisać o czasie wolnym, co napisać o relaksie i rozrywce, które przecież są nierozłącznym ogniwem wolnego czasu. Otóż można napisać sporo, można napisać tysiące słów rozdzielonych tysiącami spacji. Ja napiszę tylko kilka set, bo ilość nie świadczy o jakości. Czas wolny jest naszym drugim życiem, to nasze drugie ja, które pozytywnie wpływa na harmonię umysłu, ciała i ducha. Nie trzeba dodawać, że wszystkie wymienione sfery muszą być w balansie między sobą bo bez tego nasze życie może runąć jak domek z kart. Spoglądając na ten jeden argument nie banalizujmy wolnego czasu nie zapominajmy o nim i nie marnujmy więcej wolnych godzin, które moglibyśmy spędzić w radosny i bardziej owocny sposób. Jeżeli by będziemy z czasem wolnym to on będzie z nami, a wówczas niczego nie musimy się obawiać, bo wypoczęci stawimy czoła każdej przeszkodzie i problemowi. Już dziś myślmy i zastanawiajmy się nad tym, co będziemy robić jutro, jak spędzimy wolny czas, bo samo myślenie i koncentrowanie się nad tym tematem już jest pewną formą relaksu i swoistego spuszczenia powietrz a z dętki. Nasze dętki często pękają w szwach, bo nie miały gdzie i jak wypocząć, nie bądźmy sflaczałymi gumami, które ciągną się krzywym ruchem ale zawsze zachowujmy balans między pełnią a pustką. Balans tez stymuluje czas wolny, bo czas wolny leczy nasze wytarte silniki i łyse opony, leczy nasze serca i nasze dusze, a pamiętajmy że mamy tylko jedno serce i jedna duszę.

delite.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here