Co na mrówki w ogrodzie?

Nie wszyscy mają świadomość, że mrówki w ogrodzie mogą być bardzo często źródłem licznych problemów. Owady przede wszystkim przesuszają ziemię przez to, że budują w niej swoje gniazda, a także odkrywają korzenie, kłącza roślin czy bulwy. Mogą również drążyć w nich otwory. Ludzie zastanawiają się zatem co na mrówki w ogrodzie?

W celu pozbycia się mrówek w ogrodzie konieczne jest znalezienie, a następnie zniszczenie ich gniazda. Można to zrobić przez zalanie go wrzącą wodą. Kolejnym sposobem jest użycie insektycydów kontaktowych, czyli preparatów przeciw mrówkom.

Jeżeli będą to mrówki gmachówki należy przede wszystkim zniszczyć gniazda satelickie, w przeciwnym razie kolonia może zostać odbudowana w bardzo krótkim czasie. Warto bowiem wiedzieć, że mrówki z gniazd satelickich satelickich będą wymieniały nie tylko robotnice, ale również potomstwo z gniazdem matecznym.

Z kolei w przypadku, gdy gniazda będą trudne do wykrycia, najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie wykładanie przynęty z bardzo wolno działającym środkiem owadobójczym (można bowiem go mieszać nie tylko z syropem, ale również z miodem) na trasach mrówek zarówno w ogrodach, jak i mieszkaniach.

Zbieraczki będą bowiem zanosiły ten pokarm do gniazda, a następnie karmiły nim nie tylko inne robotnice, ale również larwy oraz królowe. Warto wiedzieć, że najbardziej skuteczne trutki zawierają w składzie metopren. jest to hormonalny preparat, którego działanie polega na hamowaniu rozwoju larw i poczwarek. Dodatkowo samice, które będą powstawały z larw, które były wcześniej karmione trutką będą mniej płodne, albo bezpłodne.

wpudrze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here