Co może jeść roczne dziecko?

Kiedy dziecko ukończy rok, rodzic nie do końca wie co podawać mu do jedzenia, ponieważ jest ono za małe na niektóre „dorosłe” potrawy, jednak na jedzenie dla małych dzieci wydaje się za duży. A więc co je roczne dziecko?

Dziecko, które skończyło rok może jeść wiele potraw. Zarówno zupek z mięsem, jak i ziemniaków z mięsem. Maluch w tym wieku może spożywać jajka pod postacią jajecznicy, pasty jajecznej, jajka gotowanego. Nie może, jednak jeść grzybów i tatara oraz nie zaleca się ciężkich dań, zawierających fasolę, groch.

Co roczne dziecko może zjeść na śniadanie? Maluch może zjeść chlebek z pastą jajeczną, z serem i pomidorem (obranym), z szynką, dżemem, płatki jaglane lub owsiane z owocami i opcjonalnym dodatkiem jogurtu, różnego rodzaju kaszki, dobrej jakości parówki, jajecznicę, gotowane jajko. Tak naprawdę jest tego sporo. Wystarczy trochę kreatywności, aby przygotować dziecku smaczny i pożywny posiłek.

Na obiad roczne dziecko może zjeść różne zupki, takie jak: krupnik, pomidorowa, rosół, jarzynowa, ziemniaczki/kaszę z pieczonym gotowanym lub mięsem z piersi indyka lub kurczaka i warzywami, paluszki rybne (bez panierki) lub filet z rybki z ziemniakami i surówką z marchewki i jabłka, placuszki z jabłkami, naleśniki, makaron w sosie pomidorowym z pulpecikami. Dodatkowo dla maluszka można mieć przygotowane w domu awaryjnie 2-3 słoiki z gotowym obiadkiem.

Dobrym pomysłem na kolację będzie kaszka na mleku modyfikowanym z owocami, która nasyci głód malucha na całą noc, jednak opcji ostatniego posiłku w ciągu dnia jest o wiele więcej.

pozytywnazmiana.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here