Strach towarzyszy ludziom od zawsze. Boimy się najróżniejszych rzeczy, a lista fobii zdaje się nie mieć w tym wypadku końca. Jest to bardzo silna emocja, którą trudno pokonać. Pierwszym krokiem, który zbliży nas do zwycięstwa będzie niewątpliwie uświadomienie sobie, że wszystko to znajduje się tylko i wyłącznie w naszej głowie.

Zmieniając myślenie, zmieniamy tak naprawdę całe swoje życie. To właśnie strach jest jedyną przeszkodzą, jaka stoi nam na drodze przed spełnianiem naszych marzeń. Powinniśmy więc nauczyć się skutecznie go zbywać. Mimo że jest czasem potrzebny w sytuacji zagrożenia czy bólu, na dłuższą metę jest dla nas czynnikiem bardzo szkodliwym i paraliżującym. Jeśli zaczyna on nami kierować i skłaniać do rezygnacji z pewnych celów, jest to znak aby zacząć w naszym życiu ważne zmiany.

Musimy zrozumieć, że każdy z nas czegoś się boi. Dla jednych strach utożsamiany jest z pająkami, dla dzieci z potworami a dla innych straszna wydawać może się przeprowadzka bądź podróż. Nasze lęki wcale nie czynią nas słabszymi bądź gorszymi od innych. Grunt to znaleźć odpowiedni sposób na walkę z nimi. Wcale nie musimy pokonać go w całości. Małe kroki są tutaj konieczne, ponieważ skoki na głęboką wodę nie są w tym wypadku sensowne. Jeśli na przykład boimy się psów, powinniśmy zastanowić się najpierw nad źródłem naszego lęku.

Czy w dzieciństwie pies nas ugryzł? A może mamy inne złe wspomnienia z nim związane? Postarajmy dotrzeć do problemu jak najlepiej jest to możliwe. To duży krok w stronę pokonania naszych obaw jak i rozwoju naszej osobowości, walką z własnym charakterem. Starajmy się wyobrażać jak wyglądać będzie nasze życie, gdy pokonamy nasz lęk. Zrozumiemy wtedy, że czekają nas same korzyści dla których warto jest spróbować zmierzyć się z naszymi słabościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here