Szkło to bardzo popularny materiał, chętnie wykorzystywany do produkcji stolarki drzwiowej. Któż z nas nie próbował zaglądać przez szybę lub szybkę w drzwiach do pokoju sąsiada lub sąsiadki, np. w akademiku… Do podstawowych funkcji szkła należy przepuszczanie promieni świetlnych. Ta przepuszczalność światła może być jednak różna, zależna od parametrów szyby, jaką nasze drzwi posiadają.I tak jest ona w drzwiach mniejsza niż w przypadku okien, zazwyczaj nie chcemy bowiem, aby nasze pomieszczenie (pokój) nie było odizolowane od ludzi. Przyciemniane szybki w drzwiach zapewniają intymność i komfort. Dodatkowo możemy sprawdzić wzrokowo, co dzieje się na zewnątrz naszego pokoju, np. gdy ktoś stoi za drzwiami, bo widać przez nie cienie ludzi i przedmiotów. Zdarzają się też drzwi całkowicie szklane, które stosowane są najczęściej w budownictwie nowoczesnym, biurowcach, itp. Takie drzwi składają się jedynie ze szklanej płyty i ewentualnie metalowego uchwytu. Szkło do produkcji stolarki drzwiowej jest hartowane, co zabezpiecza przed jego stłuczeniem.

inspirationstudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here