Co daje amoniak spożywczy?

Najkrócej rzecz ujmując, amoniak spożywczy powoduje, że ciasto rośnie. Jest środkiem spulchniającym znanym na całym świecie od bardzo wielu lat. Oczywiście w nie tylko amoniak spożywczy się do tego nadaje, ale także takie produkty jak soda oczyszczona czy też proszek do pieczenia.Praktycznie na naszym rynku spożywczym amoniak spożywczy w czystej postaci jest trudny do zdobycia, aczkolwiek pojawił się taki produkt w ofercie firmy Appetita. Dzisiaj raczej stare sposoby pozyskiwania tego specyfiku już nie wchodzą w grę, gdyż amoniak pozyskiwano kiedyś z racic oraz z rogów kóz i jeleni. Dzisiaj po prostu nie byłoby to zgodne z zasadami ochrony przyrody. Warto jednak amoniak spożywczy dodać do ciasta, gdyż nadaje on wyjątkowego charakteru. Dzięki niemu bowiem uzyskuje się charakterystyczną bąbelkową strukturę, a przy tym nic się nie traci z puszystości oraz z delikatności ciasta. Surowe ciasto można zamrozić, gdyż amoniak spożywczy swoje właściwości ujawnia dopiero przy działaniu wysokiej temperatury. Warto też dodać, że amoniak spożywczy jest bardzo popularnym środkiem używanym do domowych wypieków w Niemczech czy też w Szwecji. Żaden inny środek spulchniający nie nadaje bowiem takiej puszystości ciastu jak właśnie ten.

twojafanaberia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here