Blog - jak pisać internetowy pamiętnik?

W dzisiejszych czasach, gdzie wszystko załatwiamy przez Internet, gdzie wystarczy jeden telefon aby załatwić sprawy w urzędzie czy w banku, pisanie tradycyjnego pamiętnik odeszło do lamusa. Coraz więcej ludzi pisze swoje przeżycia czy to z dnia codziennego, przemyślenia czy nawet porady w formie internetowego pamiętnika. Nazywa się to blogiem.
Blog mogą pisać wszyscy. Młodsi o codziennym życiu w szkole, problemach i planach na przyszłość. Starsi o tym co zrobili, a co jeszcze przed nimi, o marzeniach które pozostały do spełnienia. Bardzo często również ludzie znani prowadzą blogi. Piszą spostrzeżenia na temat danych filmów, produkcji czy tego co się działo na gali rozdania nagród na przykład filmowych.
Są różne rodzaje blogów. Ogólnie przyjęło się, że blog to opis – krótszy lub dłuższy. Ale zdarza się, że ludzie w natłoku spraw nie mają czasu, aby siąść wieczorem przy lampce wina i zacząć pisać. Dlatego też niektórzy prowadzą tak zwane blogi graficzne. Co jakiś czas wrzucają ciekawe zdjęcie, bądź nawet cała relacje z wycieczki czy z wyjścia na miasto, do kina czy do teatru. Oznaczają innych użytkowników którzy tam z nimi byli i wymieniają swoje spostrzeżenia.
Blog nie zmusza nas do częstego pisania, ale wiadomo, że im częściej piszemy tym możemy trafić do szerszego grona. Z czasem nawet możemy „dorobić” się własnego grona fanów czy obserwatorów. Interakcja z innymi ludźmi jest właśnie tym, co odróżnia blog internetowy od pamiętnika. Pamiętnik piszemy dla siebie i tylko dla siebie. Najczęściej jest schowany i tylko my wiemy gdzie się znajduje.
Najtrudniej jest zacząć a więc założyć i dopasować bloga do własnych potrzeb. Jak stworzyć bloga? Nic prostszego! Z pomocą przychodzi nam oczywiście Internet. To tam będziemy przecież publikować nasze prace i przemyślenia.
Jeśli mamy podstawowe pojęcie o aplikacjach internetowych z łatwością znajdziemy strony które oferują założenie takiego pamiętnika internetowego. Po znalezieniu odpowiedniej strony w przeglądarce, kreator sam przeprowadzi nas przez konfigurację. Wybierzemy, nazwę, kolorystykę i tematykę bloga. Później czeka nas już tylko pisanie i rozpoczęcie internetowej kariery pisarza.

zieloni2004.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here