Komputerów i zainstalowanych na nich programów oraz aplikacji używa bez wątpienia każdy z nas. Dziś większość czynności, czy to towarzyskich, czy zawodowych, można wykonać za pomocą, najczęściej podłączonego do globalnej sieci, komputera. Służyć może on zarówno do rozmów ze znajomymi, do prowadzenia firmy, pisania, tworzenia grafiki czy muzyki oraz wielu innych zastosowań. Do wszystkich tych czynności potrzebne są oczywiście odpowiednie programy, a te, niestety, nada wciąż bywają zawodne. Dotyczy to w równej mierze zwykłych, użytkowych aplikacji, takich jak komunikatory czy edytory, jak i całego systemu operacyjnego, który kieruje działaniem naszej maszyny. Niektóre z błędów, takie jak krytyczny błąd popularnego systemu operacyjnego, przeszły już niemal do legendy i stały się tematem wielu anegdot, opowieści czy śmiesznych ilustracji. Oczywiście, w chwili, kiedy ów błąd występuje, użytkownikowi komputera na pewno nie jest do śmiechu, ponieważ może się to wiązać z ryzykiem utraty danych, nad którymi aktualnie pracuje.

pc-media.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWnioski
Następny artykułProblem czerni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here