środa, Czerwiec 23, 2021

Kim jest high need baby i jak się nim opiekować?

0
High need baby
fot. Pixabay.com

Masz dziecko, które nieustannie chce być na rękach? Wydaje Ci się, że bez ustanku płacze i ma potrzebę ciągłej uwagi? Może należy do grupy tak zwanych high need babies? Nie martw się, nie oznacza to żadnych zaburzeń rozwojowych w jego przypadku? Twoje dziecko jest po prostu bardziej wrażliwe na to, co dzieje się dookoła niego niż inne dzieci. Jak więc sobie z nim poradzić? 

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/high-need-baby-jak-radzic-sobie-z-wymagajacymi-wiekszej-uwagi-dziecmi/

Jak rozpoznać, czy moje dziecko jest high need baby?

Dziecko, które nieustannie potrzebuje troski, bliskości, przytulenia czy noszenia na rękach określane jest przez psychologów jako high need baby. Nie ma ono żadnych zaburzeń rozwojowych ani psychologicznych, nie wymaga leczenia, czy też specjalnej opieki psychologa. Charakterystyczne dla tej grupy dzieci objawy obserwować możemy już od pierwszych miesięcy życia, nic więc dziwnego, że tak nas niepokoją, szczególnie jeśli jesteśmy rodzicami po raz pierwszy. Tymczasem nie ma się czego obawiać. Warto jednak wiedzieć, jak rozpoznać, czy moje dziecko należy właśnie do takich maluchów. Jaki więc są najważniejsze objawy, po których możemy przypuszczać, że nasze dziecko będzie od nas wymagało więcej bliskości czy troski? Oto one:

 • nieregularny, często przerywany sen;
 • bardzo duża wrażliwość na bodźce z zewnątrz – na hałas i inne nagłe dźwięki reaguje trudnym do utulenia płaczem;
 • gwałtowny krzyk bez powodu;
 • wysoka aktywność i nadpobudliwość;
 • bardzo duża potrzeba bliskości.

Jak opiekować się high need baby?

Czy można sobie poradzić z opieką nad high need baby, nawet jeśli jesteśmy rodzicami po raz pierwszy? Ależ oczywiście? Wystarczy tylko znać kilka strategii postępowania. Oto najważniejsze z nich:

 • Słuchaj swojego dziecka i naucz się reagować na jego potrzeby – da się to zrobić, nawet jeśli Twój maluch ma zaledwie dwa, trzy miesiące. Choć nieustanne uczenie się go może wydawać Ci się trudne, wyczerpujące lub zbyt absorbujące, zobaczysz, że z czasem zaczniesz zauważać efekty i dziękować sobie za to, że się nie poddałaś.
 • Im szybciej zaczniesz dostrzegać sygnały, które mogą zaniepokoić dziecko, tym lepiej dla Was obojga. Jeśli spodziewasz się hałasu lub bodźców, które mogą zaniepokoić Twoją pociechę, utul ją i daj poczucie bliskości wcześniej, jeszcze za nim nastąpi wybuch płaczu, który będzie trudny do ukojenia.
 • Kochaj swoje dziecko, takim jakie jest. Miłość jest najlepszym lekarstwem, jakie możesz mu podać na trudy, z jakimi się zmaga jako nadwrażliwe niemowlę.

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/kupujemy-mate-edukacyjna-dla-niemowlaka/

Co warto wiedzieć o ubraniach dla myśliwych?

0
ubraniach dla myśliwych

Kompletowanie stroju dla myśliwego to duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z polowaniami. Ze względu na to, że polować można przez cały rok, to również odzież powinna zostać dobrana pod tym kątem. Ale to nie jedyne kryterium jakim musisz się kierować. Zobacz, o czym warto pamiętać, wybierając dla siebie ten specjalistyczny ubiór.

Najlepsze spodnie na polowanie

Bardzo ważną rolę podczas polowań spełniają spodnie dla myśliwych. To one mogą zagwarantować bezpieczeństwo w trakcie ucieczki przed zwierzyną. Dlatego muszą być nie tylko wygodne i zapewniające swobodę ruchów, ale również wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ich ważną cechą powinna być również odporność na zabrudzenia.

Dodatkowym atutem spodni dla myśliwych są pojemne, zapinane na suwak kieszenie, które gwarantują ochronę cennych przedmiotów przed zaginięciem, ale również sprawiają, że będą one pod ręką wtedy, kiedy będziemy ich potrzebować. Część modeli może być wyposażona w specjalną kieszeń przeznaczoną na nóż myśliwski, co stanowi jedno z najbardziej przydatnych rozwiązań. Niektóre z par spodni posiadają też takie udogodnienia jak ściągacze, za pomocą których możemy opinać nogawki na cholewie buta. Dobrym rozwiązaniem może być także specjalny pas antypoślizgowy, wszyty od wewnątrz, który sprawia, że koszulka wsadzona pod spód nie przesuwa się podczas wykonywanych ruchów.

Dostosowanie do warunków pogodowych

Komfort podczas polowań to podstawa, dlatego warto dostosowywać odzież do warunków panujących na zewnątrz. Latem warto zaopatrzyć się w bawełnianą bieliznę, ale również w zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza, przewiewne spodnie. Ważne, by były one zaopatrzone w wywietrzniki, które w razie potrzeby można rozpiąć, zapewniając sobie lepszą wentylację. Co więcej, istotnym elementem może być także membrana, która nie będzie przepuszczała zarówno deszczu, jak i wiatru. Powinna za to odprowadzać na zewnątrz wilgoć, co będzie szczególnie istotne podczas wysokich temperatur.

W zimie warto zaopatrzyć się bieliznę termoaktywną, która nie będzie zatrzymywała wilgoci przy ciele, a odprowadzi ją na zewnątrz. Jest to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza w momencie kiedy temperatura spada poniżej zera. Taka bielizna pozwala również na utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała, dzięki czemu pomaga chronić organizm przed wyziębieniem. W połączeniu z odpowiednimi spodniami, jak i kurtką myśliwską, stanowić będzie idealny komplet.

Odpowiednie ubranie na trudny teren

Wybierając odzież na polowania, należy zwrócić uwagę na wiele ważnych czynników, a poza warunkami pogodowymi można w to wliczyć również teren trudny do przebycia. Dlatego odzież myśliwska nie powinna krępować ruchów. Musi być bardzo wygodna i zapewniająca komfort poruszania. Nie powinna opinać się na ciele podczas kucania czy unoszenia wysoko nóg. Będzie idealna, jeśli będzie miała zdolność dopasowywania się do kształtu ciała.

Warto także zwrócić uwagę, czy posiada odpowiednie wzmocnienia, które między innymi ochronią myśliwego podczas ucieczki czy starcia z dziką zwierzyną. Warto mieć na uwadze, że częściowo od tego zależy zdrowie i bezpieczeństwo, co jest niezwykle ważne podczas uprawiania tego hobby.

Sprzedawca – jak nim zostać? 

0
sprzedawca

Sporo osób zajmujących się handlem, wykonuje taką pracę z zamiłowania. Kontakt z ludźmi, nowe doświadczenia czy różnorodność na rynku to argumenty, które przemawiają za tym, że dana osoba w tym zawodzie nie może się nudzić. Mogły dojść do ciebie opinie, że taka praca wymaga dużej charyzmy. Jest to oczywiście prawda! Kiedy posiadasz taką cechę nadawałby się na sprzedawcę lub po prostu powinieneś się sprawdzić w takim zawodzie. W jaki sposób zostać handlowcem? Jakie cechy powinien posiadać dobry sprzedawca? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-zostac-sprzedawca/ 

W jaki sposób zostać handlowcem? 

Kiedy twoim marzeniem jest to, aby zajmować się sprzedawaniem usług lub produktów, to powinieneś spróbować swoich sił jako sprzedawca. Obsługa kasy fiskalnej, terminala płatniczego i pierwszy kontakt z klientem będą należały do twoich codziennych obowiązków. Zanim zaczniesz działać sam, powinieneś zorientować się jakie są oczekiwania na rynku oraz czego potrzebują potencjalni kontrahenci. Żeby móc skutecznie sprzedawać, potrzebnie nam będą specjalne umiejętności, dzięki którym zyskamy naszych klientów. Takie umiejętności mogą być wrodzone lub nabyte. Nikt nie rodzi się przecież handlowcem, jednak osoby z odpowiednimi predyspozycjami mogą łatwiej opanować tą branże i odnieść sukces. 

Jakie cechy powinien posiadać dobry sprzedawca? 

Pierwszą cechą którą powinien dostać dobry sprzedawca jest komunikatywność. Kiedy jesteś osobą, która jest przerażona rozmowami z obcymi, to z pewnością taka praca nie będzie dla Ciebie. Rozmowa oraz łatwość nawiązywania kontaktów są to główne narzędzia potrzebne do handlu. Rozpoznawania oraz zaspokojenie potrzeb kontrahentów są kolejno umiejętnością, która jest niezbędna w tym fachu. Często mówi się, że klient jest wierzchołkiem góry lodowej. Ważne, żeby umieć rozpoznać oczekiwania danej osoby posiadając tylko szczątkowe informacje. Można więc powiedzieć, że jest to cecha wrodzonej inteligencji i umiejętności słuchania. Obracając finansami bardzo ważne jest też, aby być dokładnym. W trakcie pracy nie możemy dopuścić się nawet najmniejszej pomyłki. 

Kariera sprzedawcy – pierwsze kroki 

Pierwsze kroki w karierze sprzedawcy możemy podjąć samodzielnie. Powinniśmy czytać Długo książek oraz poradników, które pozwolą nam zostać świętym sprzedawcą. Warto wziąć też udział w kursach handlowych, które są ogólnodostępne online, jakiej stacjonarnie. Poznanie wszystkich tajników związanych ze skutecznym sprzedażą będzie gwarancją sukcesu. 

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/sprzedawca-ile-zarabia/

Czym charakteryzują się buty do biegania w terenie?

0
buty do biegania w terenie

Bieganie to jedna z najzdrowszych aktywności ruchowych. Wzmacnia kondycję, pobudza krążenie krwi i rozwija mięśnie. Do tego sportu potrzebne jest odpowiednie obuwie. Na bieganie po asfalcie wystarczy lekkie i wygodne, ale do treningu crossowego potrzebne są specjalne buty do biegania w terenie, dostosowane do zróżnicowanego podłoża.

Co to są buty trailowe?

Jest to rodzaj butów do biegania w terenie, gdzie można napotkać na nierówności podłoża i rozmaite przeszkody. Ich zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Biegacz pokonuje liczne zakręty, podbiegi na wzniesienia i przeskoki przez kamienie lub wystające korzenie. Stawia stopę pod różnymi kątami, więc buty do biegania w terenie przystosowane są do nierówności gruntu. Obuwie dla biegacza crossowego jest szczególnie solidne odnośnie do konstrukcji i wykończenia, ze względu na zmienne warunki pogodowe i kontakt z kamienistą lub żwirowatą nawierzchnią, kałużami i błotem. Dlatego w butach do biegania w terenie znajdują się membrany pozwalające na swobodny dopływ powietrza, ale chroniące od przedostawania się wody. Zastosowane są też dodatkowe wzmocnienia materiału.

Walory użytkowe obuwia trailowego

Podeszwa butów do biegania w terenie jest pokryta specjalnym rodzajem bieżnikowania, gwarantującym dobrą przyczepność do podłoża i działającym antypoślizgowo. Jest sprężysta, ale utrzymana w umiarkowanym stopniu amortyzacji. Ma jednakową grubość na całej powierzchni, co umożliwia utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas biegu i optymalne rozłożenie ciężaru przy zeskokach. W niektórych modelach zastosowano innowacyjne rozwiązanie – kanał biegnący pośrodku wzdłuż podeszwy. Umożliwia to butom do biegania w terenie pracowanie na dwóch niezależnych płaszczyznach. Specjalna technologia wykończenia wnętrza chroni stopę przed urazami i otarciami. Cholewka jest zaprojektowana anatomicznie, szczelnie otula stopę, ma wzmocnienia w okolicy pięt i palców. Damskie buty do biegania w terenie mogą mieć lekko obniżony profil cholewki, zwiększoną elastyczność podeszwy, oraz dodatkową miękką wkładkę na podbiciu.

Wygoda i estetyka

Nowoczesne pod względem technologii wykonania buty do biegania w terenie są przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu. Zmniejszają ryzyko kontuzji i minimalizują zmęczenie stóp. Oprócz tego, charakteryzują się estetycznym designem i zróżnicowaną kolorystyką. Bywają utrzymane w jednej tonacji barw, albo uzupełnione aplikacjami w kontrastujących odcieniach. Całość wygląda bardzo efektownie.

Odmień wnętrze za pomocą naklejek na ścianę

0
Odmień wnętrze za pomocą naklejek na ścianę

Znudził Ci się wygląd pomieszczenia? Chcesz coś zmienić, jednak pragniesz delikatnych zmian, które zupełnie odmienią jego charakter? Często ograniczeniem jest budżet, jednak przy odrobinie kreatywności, z łatwością uda się uzyskać ciekawy i w pełni satysfakcjonujący efekt.

Zrób to sam! Czyli doniczki i inne akcesoria do ogrodu

0
Zrób to sam

Wykonywanie ozdób oraz dekoracji do domu własnoręcznie to nie tylko doskonały sposób na urozmaicenie swojego otoczenia, ale też na rozwinięcie pasji oraz nietuzinkowych umiejętności. Choć mogłoby się wydawać, że DIY dotyczy głównie wnętrz, nic bardziej mylnego. Coraz więcej osób chętnie przygotowuje rozmaite dekoracje oraz dodatki, które mają na celu przyozdobienie także balkonu oraz ogrodu. Jakie projekty związane z tą tematyką najlepiej wprowadzić do swojej codzienności?

Oryginalne osłonki oraz doniczki, czyli DIY w najlepszym wydaniu

Wielbiciele kwiatów oraz roślin zielonych z pewnością chętnie skorzystają z rozmaitych projektów związanych z własnoręcznym wykonaniem lub zdobieniem gotowych doniczek. W przypadku pierwszego warto sięgnąć po gotowe masy plastyczne lub specjalną glinę, umożliwiającą zarówno ulepienie pożądanego kształtu, jak i wypalenie go później w piecu, a nawet piekarniku. Tak przygotowaną bazę można swobodnie malować oraz ozdabiać ulubionymi akcesoriami, takimi jak błyszczące perełki, cekiny, a nawet zabawne oczka.

Przygotowując osłonki można posłużyć się podobnym systemem, jednak zamiast samodzielnego wypalania i komponowania masy, wystarczy skupić się na dekorowaniu. W tej części jak najbardziej mogą brać udział również dzieci, które zwykle bardzo chętnie podejmują różnego rodzaju wyzwania związane z tematyką DIY. Ograniczeniem w dekoracji doniczek jest wyłącznie wyobraźnia, jednak zawczasu warto zaopatrzyć się w elementy takie jak kleje dopasowane do danego tworzywa, nożyczki oraz drobne akcesoria, takie jak wspomniane cekiny, a nawet wodoodporne pisaki.

Meble ogrodowe, czyli przedmioty DIY dla średniozaawansowanych

Wykonanie prostych mebli, które można potem wykorzystać w przestrzeni balkonu lub ogrodu to niewielkie wyzwanie. Do ich skonstruowania wystarczy odpowiednia ilość deseczek o różnej szerokości lub nawet gotowych palet. Najpopularniejszymi projektami są oczywiście rozmaite siedziska, które wymagają wyłącznie połączenia ze sobą wspomnianych palet oraz przyozdobieniu ich poduszkami, ale nie tylko. Ciekawym pomysłem na funkcjonalną dekorację ogrodową może być własnoręczne wykonanie stolika do kawy, odpornego na warunki atmosferyczne. W celu pozyskania odpowiednich materiałów warto odwiedzić sklep kreatywny, w którego zasobach można znaleźć nie tylko drobne akcesoria, ale niekiedy także gotowe pieńki czy blaty, dające się wykorzystać podczas nieco bardziej zaawansowanych prac.

Ciekawe materiały dla osób kreatywnych znajdziesz na stronie https://dekolo.pl/ – dowiedz się więcej.

Aby skonstruować stolik należy połączyć pieniek z płaskim kawałkiem pleksi lub innego tworzywa, mającego posłużyć jako blat za pomocą specjalnego kleju, co zapobiegnie ewentualnemu przesuwaniu się podczas jego użytkowania. Osoby, które lubią komponować meble własnoręcznie, mogą pokusić się także o dołączenie funkcjonalnych nóżek albo nawet kółek, pozwalających na dowolne przestawianie stolika po gładkim parkiecie lub werandzie. Podczas konstruowania mebli należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Przydatne mogą okazać się rękawice robocze oraz specjalne okulary, chroniące oczy przed odpryskami drewna albo farby.

Jak odżywiać się zdrowo – najważniejsze zasady

0
Owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania
fot. Pixabay.com

Zdrowe odżywianie jest ważnym tematem i każdy, kto chce długo cieszyć się dobrym zdrowiem, powinien zapoznać się z jego podstawowymi zasadami. Przede wszystkim należy jednak dostosować je do potrzeb własnego organizmu i jeśli już cierpimy na jakieś choroby przewlekłe, również wziąć to pod uwagę podczas planowania jadłospisu. 

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/podstawy-zdrowego-odzywiania/

Odżywiaj się regularnie i zrezygnuj z przetworzonych produktów

Zdaniem dietetyków regularność w odżywianiu to podstawa sprawnego funkcjonowania naszego układu pokarmowego oraz całego organizmu. Trzy posiłki główne dziennie – śniadanie, obiad, kolacja plus dwa uzupełniające między nimi powinny być stałymi elementami w naszym jadłospisie. Taki sposób odżywiania wzmacnia naszą koncentrację, poprawia samopoczucie, podnosi wydajność oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała.

Drugą ważną zasadą jest rezygnacja z produktów przetworzonych na rzecz świeżych. Podstawowymi składnikami na naszych talerzach powinny więc być owoce i warzywa, a zniknąć z nich muszą fast foody, dania instant oraz produkty, których lista składników jest niepokojąco długa.

Natomiast w warzywach znajdziemy to, co jest dla naszych organizmów najważniejsze: witaminy, minerały, błonnik. Możemy je spożywać w każdej formie: surowe, pieczone, gotowane na parze czy w wodzie. Owoce z kolei są równie bogate w witaminy, ale również zawierają cukry proste, warto więc spożywać ich maksymalnie 300 g dziennie.

Wyeliminuj cukry proste, wzbogać dietę o dobre tłuszcze

Za przybieranie na wadze w naszej diecie odpowiedzialne są węglowodany. Jeśli nie prowadzimy aktywnego trybu życia, powinniśmy ograniczyć więc ich spożywanie. Warto wówczas zastąpić je tłuszczami, z których również uzyskamy odpowiednią ilość energii. Ważne jednak, aby były to tak zwane dobre tłuszcze. Te z grupy Omega 3 czy Omega 6 będą wówczas najlepsze.

Jeśli natomiast prowadzimy aktywny tryb życia, zamiast rezygnować z węglowodanów, warto szukać tych, które są złożone. Takie węglowodany znajdziemy w chlebie pełnoziarnistym razowym, w razowej mące, kaszach, amarantusie.

Sam cukier w każdej postaci, zarówno cukru białego, syropu glukozowo-fruktozowego, syropu z agawy czy cukru trzcinowego również powinien zupełnie zniknąć z naszej diety. Badania naukowe mówią dziś o tym, że nadużywanie cukru powoduje upośledzenie białka, które buduje struktury naszego organizmu. Finalnie więc może prowadzić do wielu chorób metabolicznych, a także demencji starczej.

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/sprzety-kuchenne-niezbedne-w-twoim-domu/

Pląsawica Huntington– czym jest, jakie są jej objawy i sposób leczenia? 

0
pląsawica huntingtona

Pląsawica Huntington jest to choroba, która posiada nieodwracalny charakter. Jest ona dziedziczna i postępuje, a jej objawy pojawiają się najczęściej około 40 roku życia i obejmują problemy z koncentracją, a czasami z poruszaniem się. Choroba ta jest nieuleczalna. Możliwe jest jednak łagodzenie jej objawów. W czym dokładnie jest choroba Huntingtona? Jakie są jej objawy? Jak ją leczyć? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/plasawica-huntingtona-przyczyny-objawy-i-mozliwosci-leczenia/ 

Choroba Huntingtona – czym jest? 

Choroba Huntingtona jest to choroba mózgu, która przekazywana jest dziedzicznie z pokolenia na pokolenie. Powoduje ją błąd w DNA, które składa się z tysięcy genów, a osoba z takim schorzeniem mały błąd w jednym genie, który zwany jest huntingtyna. 

Taki rodzaj zmiany powoduje większą formę białka huntingtyny, które posiada toksyczny charakter. Kiedy kumuluje się w mózgu, uszkadza niektóre komórki, zwłaszcza te związane z ruchem, myśleniem oraz pamięcią. Z biegiem czasu taki błąd powoduje uszkodzenie mózgu oraz doprowadza do wystąpienia objawów choroby. 

Pląsawica Huntingtona jest to choroba genetyczna, która powoduje pogorszenie zdolności psychicznych, emocjonalnych oraz fizycznych. Obecnie na świecie na tę chorobę nie ma lekarstwa. Została określona jako choroba rodzinna, ponieważ każde dziecko rodzica z pląsawicą posiada 50% szans na dziedziczenie wadliwego genu. 

Jakie są objawy choroby Huntingtona? 

Spora część osób zaczyna dostrzegać objawy w wieku dorosłym, a dokładniej w przedziale wiekowym od 30 do 50 lat. Pląsawica może również wystąpić u dzieci i młodych dorosłych. 

Objawy tej choroby mogą różnić się w zależności od osoby, ale zwykle obejmują one: 

 • zmiany osobowości
 • wahania nastroju
 • depresję
 • problemy z koncentracją
 • problemy z pamięcią
 • niestabilny chód 
 • mimowolne ruchy
 • niewyraźna mowa
 • trudności w połykaniu
 • znaczna utrata masy ciała 

Choroba Huntingtona – leczenie 

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej obecnie nie ma lekarstwa, ani konkretnego sposobu leczenia który może być stosowany przy Pląsawicy Huntingtona. Istnieją jednak metody, które mogą pomóc w leczeniu objawów takiej choroby. Lekarz może przepisać leki w celu złagodzenia lęku i depresji, co znacznie pomaga w opanowaniu kłopotliwych zachowań oraz uspokojeniu niekontrolowanych ruchów. 

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/zdrowy-styl-zycia-co-robic-a-czego-unikac/

Rozstępy i ich usuwanie

0
Rozstępy

Wygląd zewnętrzny jest dla wielu kobiet jedną z najważniejszych rzeczy. Codzienny makijaż, fryzura i strój sprawiają, że niejedna z nas wygląda o wiele lepiej, niż bez tych wszelkich ulepszeń. Jednak są obszary naszego ciała, których nie da się poprawić makijażem czy strojem. Jedną z takich problematycznych obszarów jest nasza skóra.

Jak zorganizować tanie wesele?

0
Tanie wesele
Fot.: pexels.com

Wydarzenie, jakim jest wesele to duże przedsięwzięcie, które wiąże się z dosyć dużymi kosztami. Okazuje się jednak, że można zorganizować wesele w tańszej wersji, dzięki czemu nie będziemy musieli później liczyć każdego grosza.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/tanie-wesele-czy-jest-mozliwe/

Tanie wesele – od czego zacząć?

Organizując ślub i wesele należy zacząć od zrobienia listy gości. Koszt wesela w dużej mierze zależy od tego ilu gości zaprosimy. Koszty ruchome to właśnie miejsce gościa, za które płaci się określoną stawkę, a więc im więcej gości zaprosimy tym większe koszty z tego tytułu poniesiemy. Od liczby gości zależy także ilość jedzenia i picia, za które należy zapłacić. Jeżeli chcemy zorganizować w miarę tanie wesele musimy dokładnie przemyśleć kogo chcemy zaprosić. Na pewno powinna być to najbliższa rodzina, rodzina dalsza ale tylko z którą mamy stały kontakt oraz paru znajomych. Nie zapraszajmy więc każdego kto przyjdzie nam do głowy i z którym kiedyś mieliśmy dobry kontakt. To na pewno wpłynęłoby na wyższy koszt.

Główne wydatki

Przy organizacji taniego wesela skup się na głównych wydatkach, które są na ogół największe. Do takich na pewno będzie należeć sala weselna. Na pewno warto wybrać salę weselną, która będzie w mieście w którym odbędzie się ślub. Wynajem sali weselnej poza miastem wiąże się także z zapewnieniem dojazdu gościom weselnym. Wybierając salę weselną nie bierz tej najbardziej popularnej, bo z pewnością jej wynajem wiąże się z dużym kosztem. Wybierz polecaną, ale która mieści się w średniej półce cenowej. Głównymi elementami, na które trzeba wydać pieniądze są suknia i garnitur. Przemyśl, czy używana suknia nie będzie lepszym pomysłem? Przeważnie suknie ślubne używane są w bardzo dobrym stanie, ponieważ zostały ubrane tylko raz. To samo może dotyczyć garnituru.

Wsparcie pieniężne

Podczas organizacji wesela przemyślcie przede wszystkim jaki macie budżet. Jeżeli okaże się, że jest on zbyt mały poproście rodziców o pomoc. Jeżeli są w stanie wspomóc was finansowo, określcie wspólnie konkretny budżet, który możecie przeznaczyć na wesele i tego się trzymajcie. Częstym błędem par młodych jest nieokreślenie budżetu. Wówczas podczas organizacji ponoszą oni dodatkowe koszty, których można by uniknąć o wiele wcześniej. Zaplanujcie co chcecie zorganizować na weselu, co jest niezbędne, a bez czego wesele mogłoby bez problemu się odbyć. Organizacja taniego wesela na prawdę jest możliwa. Wymaga jedynie więcej zaangażowania i przemyślenia wszystkiego od a do z.

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/ubezpieczenie-telefonu-czy-warto/

ZOBACZ TEŻ