Zakup płytek drewnopodobnych

Płytki imitujące ekskluzywne materiały są coraz częściej stosowane w polskich domach i mieszkaniach. Sięgamy po nie z uwagi na ich unikatowe walory estetyczne. Świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie ekskluzywnych aranżacji łazienkowych i kuchennych. Pomogą stworzyć unikatowy nastrój, wypełniając pomieszczenie aurą bogactwa i przepychu. Pod tym względem świetnym wyborem okazują się płytki drewnopodobne, które mogą znaleźć się również w Twojej łazience. Poniżej przybliżamy ten temat oraz podpowiadamy jaki typ płytek drewnopodobnych warto wybrać, by był to zakup udany. 

Materiał na płytki drewnopodobne 

Znajdziesz przede wszystkim płytki wykonane z trzech grup materiałów – gresu, terakoty oraz glazury. Najpopularniejsze są oczywiście płytki gresowe, które przebijają konkurencję zwiększonymi parametrami wytrzymałościowymi. Gres w niewielkim stopniu nasiąka wodą (odznacza się niską porowatością) oraz jest odporny na ścieranie. Ponadto nie zagrażają mu niskie temperatury, co skłania do jego wykorzystania w łazienkach otwartych, ogrodowych, basenowych. Gres występuje w wersji matowej, jak i polerowanej. W tym drugim wypadku mowa o gresie szkliwionym, który wywołuje niesamowite efekty refleksów świetlnych. 

Terakota jest nieco słabszym materiałem niż gres, jednak również może okazać się dobrym wykończeniem łazienki urządzonej ze stylem. Płytki drewnopodobne z terakoty są wysoce odporne na wilgoć i detergenty, co czyni je idealnym wyborem w przypadku łazienki. Płytki z glazury to natomiast wybór najbardziej wymagających aranżatorów. Glazura jest cienka i łatwa w montażu, jednak może wymagać zastosowania specjalnych względów bezpieczeństwa w czasie przemieszczania się. Dlatego częściej wykładamy nią powierzchnię ścian. 

Wybór płytek drewnopodobnych zamiast parkietu drewnianego to sprawa oczywista w przypadku łazienki. Płytki nie nasiąkają, chronią podłogę przed wilgocią oraz są żywotne. W przypadku innych pomieszczeń głównym powodem wyboru płytek drewnopodobnych zamiast oryginalnego parkietu drewnianego jest ich zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

Płytki drewnopodobne i ich rozmiary 

Wyborze płytek drewnopodobnych sprzyja ich łatwa dostępność oraz możliwość wyboru pomiędzy niemal wszystkimi stosowanymi rozmiarami. Najmniejsze dostępne mają rozmiary na poziomie 15×15, 20×20 cm. Średnich rozmiarów płytki mogą mieć kształt kwadratu lub prostokąta, a ich krawędzie sięgać od 30 do nawet 90 cm. 

Wielkoformatowe płytki drewnopodobne mogą natomiast przekraczać rozmiar 100 cm. Jest to wybór atrakcyjny zarówno z perspektywy użytkowej i praktycznej, jak i z punktu widzenia efektów aranżacyjnych. Płytki wielkoformatowe montuje się szybko i nie wymagają nakładania dużych porcji fugi. Stworzone przy ich użyciu płaszczyzny będą doskonale imitować drewno, podnosząc standard każdej łazienki, w której się znajdą. 

Oprócz płytek kalibrowanych o ustalonym odgórnie rozmiarze masz także możliwość zakupu płytek drewnopodobnych rektyfikowanych. Są to płytki podłogowe drewnopodobne docinane na rozmiar, do uzyskania ustalonego formatu. W porównaniu do konwencjonalnych płytek, ich rektyfikowane wersje mają precyzyjnie szlifowane brzegi. Pozwala to na bezfugowy, a mimo to w pełni zadowalający, montaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here