Stopień zamożności różnych społeczeństw jest bardzo zróżnicowany. Różnice są znaczne. I wpływają one w istotny sposób na to, jak funkcjonują dane państwa. Bo zupełnie inny jest poziom problemów w bogatym państwie, jakim jest na przykład Szwajcaria, a zupełnie inny w kraju biednym, takim jak na przykład Etiopia. A jeszcze inaczej jest w krajach, które znajdują się pomiędzy i rozwijają się, chcąc dogonić tych najlepszych. Jak na przykład Polska. Wpływa to na wiele zachowań i tendencji wśród obywateli. Dobrym przykładem jest tu motoryzacja. Ludzie w krajach, które pretendują do grona najlepszych, ale jeszcze do nich się nie zaliczają, bardzo potrzebują symboli zamożności, takich jak choćby samochód. Ale nie wszystkich stać na nowe auta. Dlatego dobrze funkcjonuje rynek samochodów używanych. Stają się one namiastką bogactwa. Jest też wiele osób, które preferują na przykład kilkuletnie auto dobrej marki, zamiast zupełnie nowego, ale gorszej marki. Te tendencje zmieniają się wraz z rosnącą zamożnością społeczeństwa. Ale dzieje się to bardzo powoli.

ridetolive.pl