Jakie Polki sprawdzą się w pracy w Niemczech w roli opiekunki

Co jakiś czas jest głośno o pracy dla opiekunek w Niemczech. Jest ona oferowana Polkom, które są gotowe wyjechać na kilka tygodni do pracy, aby opiekować się w miejscu zamieszkania osobami, które są już w bardzo podeszłym wieku, bardzo często również stan ich zdrowia nie jest najlepszy.

Dla kogo praca dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech są skierowane do osób bez kwalifikacji, albo do osób, które ukończyły szkolenie dla opiekunek. Wszystko tak naprawdę zależy od agencji pracy, która zatrudnia opiekunki i pośredniczy w znalezieniu dla nich pracodawcy w Niemczech. Polki bez kwalifikacji są zatem poszukiwane do konkretnych domów, w których przez okres kilku tygodni będą mieszkać, aby zajmować się starszym człowiekiem. Polki z kwalifikacjami i po przeszkoleniu są natomiast zatrudniane do domu starości w Niemczech. Na czym polega taka praca? Praca dla opiekunek w Niemczech zwykle polega na tym, że przez kilka godzin dziennie świadczy się pomoc i opiekę na rzecz starszego człowieka, któremu podaje się leki, posiłki, pomaga się podczas toalety, wychodzi się z nim na spacery i po prostu dotrzymuje się towarzystwa. W grę nie wchodzą natomiast żadne rehabilitacje czy fizjoterapia, tym bowiem zajmują się już wyspecjalizowane osoby, które po prostu kilka razy w tygodniu przychodzą do domu i wykonują tam swoją pracę. Można zatem powiedzieć, że praca dla opiekunek w Niemczech jest skierowana do wszystkich tych kobiet, które lubią lub chcą opiekować się starszymi ludźmi, oraz są gotowe wyjechać z domu na kilka tygodni.

Zarobki i warunki zatrudnienia

Zarobki są naprawdę bardzo dobre bo zwykle wynoszą około 1000 € za miesiąc. Warto tutaj zaznaczyć, że kobiety pracujące jako opiekunki nie muszą ponosić już takich kosztów życia jak wynajem mieszkania czy zakup żywności, dzięki czemu praktycznie całą kwotę, którą tam zarobią, zachowają dla siebie. Bywa też tak, że rodzina, u której się mieszka, może jeszcze w jakiś dodatkowy sposób wynagrodzić opiekunkę. Niektóre kobiety współpracują z daną rodziną przez wiele lat, tak naprawdę zatem przez cały czas wyjeżdżają tylko do jednego domu, opiekując się cały czas tym samym człowiekiem. Można powiedzieć, że czują się tam zatem jak u siebie w domu.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care