Ucząc się języka obcego, warto poznać jego historię. Dzięki temu w późniejszej nauce wiele rzeczy może wydać nam się prostszymi.Język angielski kształtował się pod silnym wpływem łaciny. Rzymianie, którzy podbili Brytów, stali na wyższym poziomie cywilizacyjnym, mieli bardziej wyrafinowany język, który tubylcy musieli przejąć dla własnego dobra. Obecnie ocenia się, że język angielski w około 80% opiera się na słowach o rdzeniach łacińskich, jak np. „day”, które pochodzi od łacińskiego „dies”. Mimo że język angielski należy do grupy języków germańskich, może okazać się, że znajomość łaciny lub jednego z języków romańskich np. włoskiego, francuskiego czy rumuńskiego bardzo nam ułatwi jego poznanie. Znając zasady łacińskiej elizji, czyli wypadania samogłosek ze środka wyrazów, łatwiej też zrozumieć zasady powstawania skrótów takich jak hes he is, czy thats that is. Zresztą, wiele osób uważa, że znajomość jakiegokolwiek języka obcego ułatwia naukę następnego, choćby na pierwszy rzut oka nic ich nie łączyło.

ircnet.pl