poniedziałek, Październik 19, 2020

Jak wygląda praca administratora biuroweg? 

0
administratorka

Przeglądając ogłoszenia o pracę mogliśmy natknąć na ogłoszenie, o „pracy biurowej”. Sporo osób pomija takie oferty, ponieważ nie za bardzo wie o co w tym wsrzytkim chodzi. W końcu praca biurowa może oznaczać przecież wszystko. Ciężko jest wiedzieć jaki zawód jest dla nas dobry, kiedy nawet nie wiemy co należy do obowiązków takiej osoby. Bez obaw, właśnie przybywamy z pomocą!  Na czym polega praca administratora biurowego? Czym zajmuje się taka osoba? Kto nadaje się do tego zawodu? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-administratora-biurowego/ 

Co należy do obowiązków administratora biurowego?

Pracownik administracyjny jest to osoba, która zajmuje się koordynacją, zarządzaniem oraz organizacją pracy w biurze. Jej głównym zadaniem jest segregacja oraz archiwizacja dokumentów oraz pism i dbanie przy tym o ich prawidłowy obieg w firmie. Administrator biurowy musi też prowadzić rejestr pism, wydruków dotyczących obsługi pracowników oraz sporządzania wszelkiej dokumentacji, a także oficjalnych pism biurowych.

Do innych zadań tego typu pracownika będzie należał przepływ informacji. Chodzi tutaj o przekazywaniu niezbędnych szczegółów dotyczących informacji pomiędzy poszczególnymi działami firm, kontakt z klientem oraz kontrahentami przedsiębiorstwa. obowiązki takiej osoby jak widać, z pewnością nie należą do tych najłatwiejszych. Zakres obowiązków jest spory, a sama praca złożona. W rękach takiej osoby spoczywa naprawdę duża odpowiedzialność za losy firmy.

Kto nadaje się do pracy w takim zawodzie?

Chcąc pracować jako administrator biurowy musimy wiedzieć, że jest to osoba, która musi wykazywać się ogromną kompetentnością, odpowiedzialnością, zorganizowaniem i potocznie mówiąc głową na karku. Na to stanowisko, z pewnością nadaje się osoba, która bardzo dużo wie o firmie, w której stara się o pracę. Właśnie dlatego na takie stanowiska zazwyczaj bierze się osoby zaufane lub bliskie, a także test polecenia. Jeżeli nie mamy takich znajomości, nie mamy się co martwić! To nie koniec świata. Zatrudnienia możemy szukać w naprawdę różnych firmach. Najłatwiej znaleźć pracę w takim zawodzie Korzystając z portali internetowych na przykład pracuj.pl lub OLX.

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/jak-wyglada-praca-wirtualnej-asystentki/

Okap kominowy do kuchni jaki wybrać?

0
okap kominowy
fot. pexels.com

OOkap kuchenny to doskonałe urządzenie, które nie tylko neutralizuje zapachy pozostałe po intensywnym gotowaniu, ale również oczyszcza powietrze uwalniając je od pozostałych zanieczyszczeń. Jaki okap kominowy wybrać do swojego domu? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-okap-kominowy-wybrac/

Okap kominowy

To okap, który działa w systemie otwartym. Oznacza to, że jest on połączony z kominem wentylacyjnym, dzięki temu, w przeciwieństwie do okapu kuchennego w systemie zamkniętym, ma możliwość usunięcia brzydkich zapachów całkowicie z naszych pomieszczeń.

Okap kuchenny, który działa w systemie otwartym nie tylko usuwa brzydkie zapachy z naszej kuchni, ale również ma zdolność usuwania drobinek tłuszczu, które wytwarzamy w trakcie różnych czynności kuchennych. Drobinki te dostają się do powietrza wraz z parą wodną, a następnie zostają wciągnięte przez okap kuchenny kominowy, który wypuszcza je poza obwód naszych czterech kątów.

Okap kominowy całkowicie uwalnia nasz dom od brzydkich zapachów oraz tłuszczu, gdyż jest on połączony z kominem wentylacyjnym, który powietrze to wypuszcza na zewnątrz. Okapy w systemie zamkniętym jedynie je filtrują i wpuszczają z powrotem do domu.

Jaki okap wybrać?

O decyzji zakupu okapu kuchennego do naszego domu decyduje nasz budżet, ilość miejsca w kuchni, rozmieszczenie otworu komina wentylacyjnego oraz styl naszej aranżacji. Obecnie możemy wybierać spośród modeli okapów przyściennych, które są montowane bezpośrednio na ścianie, często pomiędzy szafkami, a także okapów podszafkowych, które są najpopularniejszym rozwiązaniem, montowanym pod wiszącą szafką kuchenną, okapami szufladowymi, które instaluje się bezpośrednio pod szafką kuchenną, przymocowaną nad kuchnią.

Innymi rodzajami okapów, które są również dostępne na rynku, są okapy uchylne, wbudowane w szafkę przy jednoczesnym zasłonięciu ich fontem, który pasuje do naszych mebli kuchennych, a także okapy wyspowe, które montuje się na suficie w dowolnym miejscu w kuchni.

Przeczytaj też: http://www.mordewind.pl/okap-kuchenny-sufitowy-jaki-wybrac/

Wykonywanie prac zbrojarskich i betoniarskich

0
budowlaniec

W zawodzie takim jak betoniarz-zbrojarz ważne jest to, aby przygotować stal zbrojeniową do montażu. Aby to zrobić, musimy znać oraz rozróżniać rodzaje prętów zbrojeniowych. Dodatkowo będziemy musieli również określić ich właściwości oraz zastosowanie. Kompetentna osoba na takim stanowisku bez wahania będzie posługiwała się dokumentacją projektową. Oznacza to, że zna ona rysunek techniczny oraz jego specyfikacje. Dzięki temu, ma możliwość wykonania oraz przejścia robót budowlanych. W takim zawodzie istotne są normy oraz instrukcje dotyczące wykonywania robót zbrojarskich. Bez takiego, wykonanie robót czy projekt może się nie udać, a czas budowy zostanie przedłużony.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/wykonywanie-robot-zbrojarskich-i-betoniarskich/

Montaż i układanie zbrojenia w deskowaniach i formach

Praca na takim stanowisku wymaga od nas posługiwania się dokumentacją projektową na każdym etapie działania. Wszystko musi być odpowiednio zaplanowane i wykonane. Dodatkowo muszą być zachowane wszystkie normy wraz ze specyfikacjami. Jeżeli źle dobierzemy  produkt zbrojeniowy, możemy ponieść konsekwencje w postaci niezatwierdzenia odbioru. Wszystko to będzie wiązało się z wysokimi kosztami.

Co należy jeszcze do pracy na takim stanowisku?

Jako zbrojarz-betoniarz do Twoich obowiązków będzie należało sporządzanie mieszanin betonowych. W takim celu musisz dobrać odpowiednie składniki mieszanki betonowej, które nie powinny stwarzać Ci żadnego problemu. Dodatkowo musisz zadbać o odpowiedni dobór sprzętu i narzędzi do robót betoniarskich. Jako osoba na takim stanowisku musisz sporządzać zaprawy oraz zaczyny betonowe wykorzystywane do późniejszych prac. Wszystkie mieszanki należy wykonywać zgodnie z podanymi recepturami, które musisz mieć w jednym paluszku.

Układanie i zagęszczanie mieszanki betonowej

Do Twojej pracy będzie należało również dobieranie narzędzi i sprzętu związanego z układaniem i zagęszczanie mieszanki betonowej. Jest ona potrzeba na każdej budowie. Zatem jako fachowca, nie może zabraknąć Cię podczas budowy. Do zadań betoniarza będzie należało również układanie mieszanki betonowej w formach i deskowaniach. Praca ta nie należy do najłatwiejszych zajęć. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik oraz chodzić jak w zegarku. 

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/kto-moze-starac-sie-o-stanowisko-betoniarz-zbrojarz/

Pabianice – miasto o tradycjach przemysłowych

0
Pabianice - miasto o tradycjach przemysłowych

Pabianice to jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych województwa łódzkiego. Samo miasto może nie należy do największych, gdyż liczba ludności kształtuje się na poziomie 65 tysięcy. Ma w sobie jednak potencjał, który sprawia, że wciąż warto tu właśnie szukać zatrudnienia.

Strój do biegania jaki wybrać?

0
strój do biegania
fot. pixabay.com

Stroje do biegania obecnie są bardzo różne. Możesz zdecydować się na kosztowny outfit lub po prostu wybrać mądrze strój, w którym przede wszystkim będzie ci się dobrze biegało, a nie tylko wyglądało. Czym się kierować wybierając strój do biegania?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jak-wybrac-stroj-do-biegania/

Wygoda

W uprawianiu treningów najważniejsze jest zachowanie komfortu, które nie odciąga uwagi od wykonywanych aktywności. Odpowiedni strój to podstawa do tego, by czuć się dobrze, ale również móc sprawnie ćwiczyć. Dotyczy to zwłaszcza biegania, które jest bardzo intensywnym sportem i nie jest wskazane by w trakcie treningu nasz strój nas uwierał, obcierał, czy też spadał nam z pupy.

W trakcie biegania bardzo mocno poci się nasze ciało. To może powodować, że strój, który mamy na sobie może zacząć nas obcierać, albo co gorsza ślizgać się po naszym ciele i z niego zjeżdżać. Wyobrażasz sobie bieganie i podciąganie spodni cały czas? Raczej nie bardzo, prawda?

Jaki strój do biegania?

Przede wszystkim musisz mieć wygodne buty do biegania. Spokojnie nie musisz zaczynać od butów za kilkaset złotych, wystarczy, ze kupisz tańsze, ale wygodne i dobrze pracujące z twoją stopą. Buty powinny być lekkie, a stopa w nich nie powinna latać, ale też nie powinna być uciskana. Pamiętaj, że w trakcie ruchu będzie się ona przesuwać, jednakże nie powinna się ślizgać w bucie, ani też uciekać.

Drugą sprawą jest dobór odpowiednich spodni do biegania. Możesz latem wybrać krótkie spodenki, lecz nie takie, w których będzie ci zbyt luźno i będą za dużo odsłaniać. Lepiej zdecyduj się na sportowe legginsy, które mają sznurek i możesz je mocniej ściągnąć w pasie, żeby nie zjeżdżały w trakcie biegania.

Koszulka to kolejna ważna sprawa. Nie powinna być z materiału, który chłonie pot, lecz z takiego który przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać. Zadbaj również o to, by rękawki nie były zbyt przylegające, aby cię nie obcierały.

Przeczytaj też: http://www.gdansk4u.pl/rewolucyjny-trening-z-bosu/

Jak sobie poradzić z wrastającym paznokciem

0
paznokieć
fot. pixabay.com

Wrastający paznokieć to dotkliwa, bolesna dolegliwość, która przydarza się wielu osobom. Mimo że wydaje się niegroźna, nie warto jej bagatelizować. Nieleczona może bowiem prowadzić do stanu zapalnego i infekcji. W takim wypadku konieczne będzie zgłoszenie się po pomoc do lekarza. Natomiast na wczesnym etapie warto sięgnąć po domowe sposoby i przede wszystkim zadbać o to, aby więcej nam się to już nie przytrafiło. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/wrastajacy-paznokiec-sposoby-wrosniete-paznokcie/

Jakie są przyczyny wrastania paznokcia

Wrastanie paznokcia ma z reguły miejsce na skutek urazu, silnego uderzenia, które powoduje wygięcie płytki paznokciowej. Innym jego powodem może być grzybica. Najczęściej jednak winne są nieodpowiednie buty – za ciasne lub wykonane ze zbyt twardego materiału, który obciera stopy i palce u stóp.  Podobny skutek może mieć chodzenie w butach na obcasie, szczególnie w tak zwanych szpilkach.  Palce są wówczas ściśnięty w zbyt wąskich czubkach. Podczas ucisku bądź z braku miejsca paznokieć zaczyna wrastać w wał paznokciowy, co objawia się bólem, często też dochodzi do ropienia. 

Jak sobie poradzić z wrastającym paznokciem

Choć często bagatelizujemy wrastanie paznokcia i mamy nadzieję, że problem sam się rozwiąże, że samo przejdzie, to jednak na ogół stan paznokcia szybko się pogarsza. Jest to o tyle niebezpieczne, że może doprowadzić do stanów zapalnych i zakażenia, które szybko się rozprzestrzenia. 

W przypadku wrastającego paznokcia należy reagować od razu, bez względu na jego stan. Jeśli miejsce wrastania nie opuchło jeszcze bardzo i nie wycieka z niego ropa warto w pierwszej kolejności sięgnąć po domowe metody. Najprostszy z nich to wymoczenie stóp w ciepłej wodzie, opcjonalnie z dodatkiem mydła. Miękka skóra pozwoli delikatnie podważyć i odsunąć paznokieć, aby nie sprawiał bólu. Po takim zabiegu warto nałożyć mieszankę, która odkazi to miejsce, złagodzi ból i podrażnienie. Możemy wykonać mieszankę octu jabłkowego i olejku np. lawendowego lub z drzewa herbacianego i odrobiny oleju kokosowego, nasączyć nią wacik i przyłożyć w obolałe miejsce. 

Jeśli paznokieć znajduje się w poważniejszym stanie lepiej zgłosić się z nim do lekarza. 

Przeczytaj też: http://www.mordewind.pl/jak-leczyc-wklesle-plecy/

Funkcjonalny salon w bloku

0
salon w bloku

Mieszkania w bloku mają swoje plusy, ale często wymagają sprytnej aranżacji wnętrz, ponieważ nie są zbyt przestronne. Jak urządzić funkcjonalny pokój dzienny, aby stworzyć w nim przyjazne warunki do odpoczynku i relaksu?

Jeśli salon jest otwarty na kuchnię, warto pamiętać o spójności. Chcemy wydzielić strefę relaksu i miejsce na spożywanie posiłków. Ta podwójna funkcjonalność w jednym pomieszczeniu musi dobrze ze sobą korespondować. Chodzi o dobrze zgraną kolorystykę i styl.

  1. Komfortowa sofa- Warto wybrać wygodną kanapę. Wcale nie musi być duża i okazała, aby zapewnić odpoczynek. Trzeba wcześniej się zastanowić czy musimy mieć model z funkcją spania, czy możemy z tego zrezygnować na rzecz bardziej kompaktowej sofy. Godne uwagi są modele na nóżkach, dodają lekkości i świetnie wyglądają w niewielkich salonach, to niewymuszona elegancja i praktyczny design.
  2. Lustra -ich gładka powierzchnia nadaje elegancji, optycznie powiększając wnętrze. Lustra nadają wrażenia głębi, efektu rozświetlenia i transparentności. Dobrze odbijają światło i mają wartość użytkową.
  3. Stolik kawowy ze szklanym blatem -wizualnie wydaje się, że nie zabiera miejsca. Wariantów jest naprawdę sporo. Warto również zwrócić uwagę na rodzaje konstrukcji. Zgrabne modele z pewnością przypadną nam do gustu.
  4. Lampa podłogowa – oświetlenie w salonie bardzo wpływa na nasz nastrój. Lampa będzie pełniła rolę praktyczną i dekoracyjną. Ozdobny klosz doda spersonalizowanego wyrazu. Bardzo intrygująco prezentują się lampy metalowe, zwłaszcza jeżeli chcemy stworzyć salon loftowy.
  5. Jasne kolory- podłoga i ściany w jasnych odcieniach to klasyka. Oczywiście nawet w małym salonie jest miejsce dla ciemniejszych akcentów, ale baza powinna być jasna. Takie neutralne tło daje duży potencjał w aranżacji.

Warto pamiętać również, że bardzo ważny jest umiar. Nie warto gromadzić zbyt wiele przedmiotów i dekoracji, które nie mają praktycznej wartości. Przekonamy się wtedy, że nawet mały salon może być funkcjonalny, a przy tym komfortowy i przytulny. W przypadku problemów z aranżacją pomieszczeń pomoże je rozwiązać lokalny dekorator wnętrz. Oferty specjalistów najlepiej wyszukać w sieci.

Efektowne stylizacje włosów na wiele okazji

0
włosy
fot.: pexels.com

Włosy są wizytówką każdej kobiety. Czasem jednak, aby wydobyć z nich dogłębne piękno, warto wypróbować różnorodne sposoby na ich stylizacje. Jest to świetny pomysł na odświeżenie swojego wyglądu, a także zastosowanie ich przy wielu okazjach. Nieważne czy jest to randka, sylwester, a może wesele – efektowne stylizacje z pewnością przykują niejedno spojrzenie. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/sie-uczesac-wieczorne-wyjscie/

Fryzury z ozdobami

W ostatnim czasie można zauważyć wzrost popularności ozdób do włosów. Modne są wszelkiego rodzaju spinki, opaski, apaszki, kwiaty i wiele innych. Tego rodzaju ozdoby sprawdzą się zarówno na rozpuszczonych, jak i spiętych włosach, dzięki czemu można je dostosować do wielu stylizacji i okazji.

Jeżeli chodzi o kwiaty, to sposobów na ich wykorzystanie jest naprawdę wiele. Mogą być one większe lub mniejsze, żywe lub sztuczne, w wersji pojedynczej lub w postaci wianków… Sezon wiosenno-letni w szczególności sprzyja tego rodzaju ozdobom, które nawet zwykłej stylizacji dodadzą uroku.

Ciekawym rozwiązaniem są także asymetryczne kokardy, które są idealne nawet na najbardziej eleganckie przyjęcia. Popularne stały się ostatnio również duże spinki, nawet z napisami. Ta ozdoba ożywi niejedną fryzurę i nada jej charakteru. Nieważne czy jest to eleganckie przyjęcie, czy luźna impreza – ta ozdoba jest bardzo modna!

Spięte lub rozpuszczone – najciekawsze stylizacje włosów

Od wielu lat, z mody nie wychodzą fryzury z warkoczami. Wyglądają one ciekawie w praktycznie każdej postaci, przez co można je dostosować do wielu okazji. Jest to świetne rozwiązanie dla właścicielek długich i gęstych włosów. Ponadto, aby dodać tej fryzurze charakteru, można wpleść w nią np. apaszkę.

Popularne jest również obszerne afro. Jest to burza loków, wykonana na krótkich włosach. Fryzura ta jest nawiązaniem do przeszłości, w szczególności do lat 70., kiedy to królowała ona na ulicach.

Jeżeli natomiast lubi się naturalnie wyglądające fryzury, to można wypróbować tzw. wet look. W przypadku tej fryzury, włosy wyglądają tak, jakby dopiero co zostały umyte i rozczesane. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno na włosach krótkich, jak i długich.

Przeczytaj też: http://www.mordewind.pl/sposoby-na-elektryzujace-sie-wlosy/

Rośliny, które za darmo możesz wyhodować w domu

0
Avocado

Hodowanie kwiatów nie opiera się tylko wyłącznie na tym, że od czasu do czasu pochwalicie się nimi znajomym czy rodzinie. Kwiat nie służy jedynie wyglądowi naszego wnętrza. Rośliny te należy przesadzać, podlewać, a także pielęgnować. Bardzo często jednak wystawne rośliny kosztują nas sporą sumkę pieniędzy. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wyhodowanie coś samodzielnie, bez żadnych nasion kupionych w sklepie. Jakie rośliny możesz wychodować samodzielnie w domu?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/rosliny-dom/

Awokado

Na zasadzenie awokado mamy dwie opcje – pierwsza to wsadzenie jego pestki do ziemi i podlewanie lub umieszczenie jej w wodzie, tak aby jedna połowa była zanurzona. Według nas lepsza będzie ta druga opcja, ale zależy to od was i waszych preferencji.  

Wystarczy, że weźmiecie np. patyczki do szaszłyków lub wykałaczki i wbić je w pestkę. Umieszczacie ją następnie w szklance, tak aby jej część znajdowała się w wodzie. Umieście ją w widocznym miejscu. Bardzo dobrze sprawdzi się również szklarnia. Specjalną, malutką, która może znajdować się w domu zakupicie już za około 20 złotych.

Cytrusy

Dużo osób nie wie, ale jeżeli spożywacie w domu mandarynki, cytryny czy grejpfruty to możecie posadzić je też oraz wyhodować w domu. Na dojrzałe, piękne okazy będziecie musili jednak sporo poczekać. Graniczy to nawet z cudem. Mogą one jednak stanowić piękną dekorację dla wszego wnętrza.

Nasiona cytrusów przed zasadzeniem warto lekko naciąć.  Ziemię uniwersalną najlepiej wymieszajcie z piaskiem i umieśćcie nasiona w środku. Następnie podlewajcie je, a już po 2-3 tygodniach powinniście zauważyć pierwsze rezultaty.

Sałata

Wystarczy, że odetniecie końcówkę, a resztę, czyli liście możecie oczywiście zjeść. Następnie przygotujcie np. słoik z wodą. Weźcie w dłoń wykałaczki i wbijcie je wokół. Zanurzcie jeden koniec w wodzie i następny postawcie na parapet, który posiada dobry dostęp do słońca. Nowe liście zaczną pojawiać się w mgnieniu oka.

Zobacz też: http://www.toysboard.pl/jak-pielegnowac-fikusy/

Czarna komoda – gustowny dodatek 

0
komoda
fot: pixabay.com

Magazyny wnętrzarskie lansują styl skandynawski. Królują w nich sterylne biele i szarości we wszystkich odcieniach, drewno w naturalnym kolorze. Czy te nowe trendy nie pozostawia miejsca dla bardziej wyrazistych dodatków? Jeśli zastanawiasz się, czy powinnaś  zrezygnować ze swojej ulubionej czarnej komody, to przeczytaj nasze poniższe wskazówki. Podpowiemy jak sprawić, być czarna komoda stała się atutem i wyróżnikiem wnętrza. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/do-jakiego-wnetrza-pasuje-czarna-komoda/

Czarna komoda – symbol elegancji

Czarne meble są niezwykle eleganckie. To klasyka sama w sobie. Musimy jednak pamiętaj o właściwej pielęgnacji mebli. Zabezpieczmy je preparatami przeznaczonymi do drewna. Na rynku dostępne są specjalne pasty, które odświeżają kolor, nie dopuszczając do jego płowienia. W przypadku czarnej komody jest to szczególnie ważne. Jeśli stawiamy na niej jakieś przedmioty, na powierzchni mogą powstać rysy, które na czarnym będą bardzo widoczne i nieestetyczne. 

Czarne meble będą się dobrze komponować z tapetami w rytmiczny, lecz bardziej stonowany wzór. Niepowtarzalnego charakteru dodadzą wnętrzu gustowne dodatki, które podkreślą elegancję czarnych mebli. Wybierzmy akcesoria ze szkła, metalu, posrebrzane lub pozłacane. Doskonale wyglądać będą piękne ceramiczne donice z subtelnym połyskiem. Całości dopełnią szlachetne tkaniny. Decydując się na czarną komodę musimy szczególnie uważać, by cała aranżacja nie była zbyt ciemna. Mogłoby to optycznie pomniejszyć pomieszczenie, sprawiać wrażenie półmroku, a wszyscy przecież potrzebujemy odpowiedniej dawki światła, by dobrze funkcjonować na co dzień. 

Kontrast i minimalizm

Jeśli nie jesteś zwolenniczką eleganckiego stylu, postaw na modny ostatnio minimalizm z odrobiną szaleństwa. Zaaranżuj pomieszczenie bazując na kontrastach. Do czarnej komody dobierz dodatki w kontrastowych, intensywnych barwach jak na przykład żółty. Może to być krzesło czy fotel w mocnym kolorze., dywan, narzuta czy też zasłony. Dobrym tłem będą ściany w kontrastowym, ale spokojnym kolorze jak biel czy delikatna szarość. Dobierając akcesoria, uważaj jednak, aby nie przesadzić z ilością kolorów. Jeśli będzie zbyt pstrokato, trudno będzie ci się skupić w takim pomieszczeniu.

Przeczytaj też: http://www.lekarzzakaznik.pl/lasery-pikosekundowe-skuteczny-sposob-na-blizny/

 

ZOBACZ TEŻ