piątek, Kwiecień 20, 2018

Jak skutecznie wybrać projekt domu?

0

Dom to nie tylko dach nad głową ale również realizacja naszych marzeń i oczekiwań. To w pewien sposób również odzwierciedlenie naszego charakteru i upodobań. W końcu dom to miejsce z którym wszyscy jego mieszkańcy mogą się utożsamić i je kształtować. Wybór odpowiedniego projektu, który sprostałby wszystkim wspomnianym elementom, a przy okazji był praktyczny i oszczędny, to nie lada wyzwanie.

Jakie są możliwości poddania się zabiegowi liposukcji w Katowicach?

0

Zbliża się wiosna, dlatego każda klinika medycyny estetycznej będzie teraz przechodzić prawdziwe oblężenie. To właśnie po kilku miesiącach jesieni i zimy ludzie pragną zadbać bardziej o swoje ciało, a co za tym idzie, również o lepsze samopoczucie. Rozpoczynają diety odchudzające i oczyszczające, zaczynają ćwiczyć w siłowniach i gimnastykować się we własnym domu, przyjmują suplementy diety i mikro i makroelementy. Czasami jednak do głowy przychodzi im pomysł, aby skorzystać z trochę bardziej zaawansowanych metod walki z nadmiernymi kilogramami czy opornym tłuszczem w pewnych częściach ciała. Rozważają skorzystanie z zabiegu liposukcji. Jakie są możliwości poddania się zabiegowi liposukcji w Katowicach? Poniżej krótka podpowiedź.

Czy warto oszczędzać na sprzątaniu?

0

Warszawa, jak każda stolica, to idealne miasto dla przedsiębiorców. Świetna infrastruktura sprawia, że nie ma problemów z założeniem biznesu a migracja do miasta zapewnia stały dopływ pracowników różnego szczebla. Wielość wieżowców, w których mieszczą się różne firmy sprawia, że miasto jest prawdziwym rajem dla firm, zajmujących się sprzątaniem. Niektóre z nich wiążą się z konkretnym zleceniodawcą na długie lata współpracy.

Wycieczki do Wietnamu

0

Wietnam to jeden z najbardziej fascynujących krajów w Azji. Znajdziemy tu przepiękne, górskie krajobrazy, pola ryżowe i kobiety, które wciąż – jak przed wiekami – noszą charakterystyczne, stożkowe kapelusze. Wycieczki do Wietnamu mogą być doskonałą okazją, by wypocząć, pozwiedzać i poznać to niezwykłe Państwo. Przeczytaj, dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Wietnamu i co powinniśmy w jej trakcie zobaczyć.

Zatoka Ha Long

Zatoka Ha Long jest jednym z cudów natury i najbardziej charakterystycznym miejscem w całym Wietnamie. Nawet osoby, które nie interesują się za bardzo regionem, mogą kojarzyć tę zatokę na przykład z filmów. Zatoka Ha Long, czyli Zatoka Opadających Smoków rozciąga się na terenie półtora tysiąca kilometrów kwadratowych, gdzie trwające przez tysiące lat zjawiska krasowe doprowadziły do powstania jedynego w swoim rodzaju krajobrazu. Na terenie zatoki znajduje się około 1900 wysp i wysepek w charakterystycznym kształcie, z których jedynie kilka jest zamieszkanych, jaskinie i tropikalne lasy.

Hanoi

Hanoi to drugie co do wielkości miasto Wietnamu i jego stolica. To miejsce, które z pewnością może zachwycić wszystkich podróżników swoją egzotyczną urodą i gwarem. Najważniejsze zabytki i muzea znajdują się w obrębie starego miasta. Wyróżnia się ono piękną kolonialną architekturą z widocznymi chińskimi wpływami. Warto odwiedzić tutejsze parki i świątynie, odkryć miejscowe knajpki, herbaciarnie i sklepiki.

Wietnam – różnorodność krajobrazu

Podczas wycieczki do Wietnamu będziemy zaskoczeni różnorodnością krajobrazu, jaki zobaczymy po drodze, znajdziemy tu zielone tarasy ryżowe i piaszczyste plaże. Jednym z najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć w Wietnamie jest z całą pewnością delta Mekongu, która znajduje się tuż przy granicy z Kambodżą. Życie mieszkańców delty niemal w całości toczy się na wodzie. Aby dotrzeć do jednego z miast, będziemy musieli skorzystać z przeprawy promowej. Dla Europejczyka dużą atrakcją będzie zobaczenie i udział w „pływających rynkach” – handel tu odbywa się na wodzie, na łodziach.

Jak zyskać rabat na nowy samochód?

0

Zdecydowana większość Polaków kupuje samochody na rynku wtórnym. Jednak za zmianą auta na nowe przemawia wiele argumentów, m.in. gwarancja, znana historia czy bezpieczeństwo. Na wstępie wystarczy tylko niewielką część sfinansować własnymi oszczędnościami. Teraz można łatwo uzyskać rabat na nowy samochód.

Objawy odwodnienia

0

Odwodnienie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń zdrowia a nawet życia człowieka. Jest to stan, kiedy stan wody w organizmie jest poniżej dopuszczalnej normy i zaburza prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Objawy odwodnienia ukazują się bardzo późno, zazwyczaj gdy stan jest już poważny. Jednak możemy zauważyć pewne objawy. Po pierwsze wzmożone pragnienie i suchość w gardle. To pierwszy sygnał, gdy powinniśmy sięgnąć po szklankę wody. Kolejną istotną wskazówką jest rzadsze oddawanie moczu, a jego kolor ma barwę ciemnożółtą lub brązową. Istotnymi symptomami odwodnienia będą wzdęty, twardy brzuch, brak apetytu. Mogą się pojawić także inne objawy. Odwodnienie ukazuje się nam poprzez senność, nudności i apatię a także chroniczne zmęczenie. Niski stan wody w organizmie zaburza prawidłową pracę serca, jest znacznie przyspieszona, ciśnienie podwyższone. Gdy stan wody zagraża naszemu życiu, pojawiają się drgawki, gorączka a także utrata przytomności.

Jeśli zauważymy podobne objawy skierujmy się do lekarza a przede wszystkim zwiększmy ilość wypijanych płynów.

bodyandmind.pl

Trawa powodem alergii

0

Odkurzać co tydzień. Żadna ilość prania i zapobiegania nie powstrzyma pyłku przedostaniem się do domu. Odkurzaj co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć resztkowy pyłek, który przenosi się na ludzi i zwierzęta domowe. Użyj odkurzacza z filtrem małych cząstek lub HEPA. Wytnij trawę. Regularnie kosić trawnik, aby zniechęcić do wzrostu kwiatów i chwastów. Ręcznie wyciąć lub wyciąć wysokie trawy, które nie zostały specjalnie sadzone, ponieważ pyłki traw powodują alergie nawet jak pyłki kwiatowe i drzewo. Użyj kosiarki na krótkim odcinku, aby trawa była przycięta i oswojona.

Miej kogoś zmieść za ciebie, jeśli możesz. Płacenie dzieciaka sąsiada, aby obciąć za ciebie oszczędzisz od ekspozycji na pyłki i zapewni im odpowiedzialną i dochodową działalność! Rośliny niskiej alergii roślin w ogrodzie. Różne rodzaje traw, jak trawa żytnia, trawa bermudzka i trawa Johnson – są gorsze z powodu alergii. Zastąp je słabo rosnącymi roślinami, które powodują mniej pyłków, takich jak irlandzki mszak, pęczek lub dichondra. Jeśli w ogrodzie znajduje się inny sprawcy o wysokim alergie, wymień je lub przynajmniej śnij lub usuń ich zakwit.

Kiedy skończysz ogrodnictwo, zostaw rękawiczki i narzędzia na zewnątrz, aby nie przenosić brudów i pyłków do domu. Jeśli masz umywalkę na świeżym powietrzu, umyj ręce przed wejściem do wnętrza.

http://www.umalgosi.pl/

Dom i miejsce alergenów

0

Umyj włosy przed pójściem spać. Pyłek nie tylko osadza się na ubraniu przez cały dzień, ale także na skórze i we włosach. Pójście do łóżka z pyłkami włosów będzie przenosić ten pyłek do poduszki, a całą noc będziesz spał z twoją twarzą w pyłku. Bez mydła płukania pod prysznicem przed snem wykona sztuczkę w celu usunięcia pyłków ze skóry, ale także w celu zapewnienia najlepszej ochrony podczas nocnego mycia włosów.

Często zmień pościel. Pościel, koce, kołdry, a zwłaszcza poszewki na poduszki powinny być często zmieniane, co najmniej raz w tygodniu, jeśli nie dwa razy w tygodniu. Przed ponownym użyciem dokładnie umyj pościel. Mają dodatkowe zestawy pościeli, dzięki czemu można wymieniać zestawy często bez przytłaczania się robieniem prania co trzy dni. Utrzymywanie czystego, wolnego od pyłków materaca chroni przed wciąganiem pyłków przez całą noc.

Regularnie sprzątaj swoje zwierzęta. Twój pies, kota na zewnątrz, królik, fretka lub inny kochany zwierzak mogą łatwo śledzić pyłki w domu. Zrób to szczotkując codziennie, aby usunąć jak najwięcej alergenów z futra, zwłaszcza jeśli spać z tobą. Pielęgnuj je w drewnianym lub wyłożonym kafelkami obszarze, dzięki czemu można łatwo oczyścić bez włosów i pyłków dostających się do dywanu.

pasazmamy.pl

Kupujemy sukienkę – przez internet czy stacjonarnie?

0

Sukienka to jeden z najciekawszych a zarazem najbardziej zróżnicowanych elementów damskiej odzieży. W związku z tym, że zbliża się pora letnia, warto sprawdzić, czy w naszej szafie jest co najmniej kilka wyjściowych sukienek. Jeśli nie, to cóż…czas wybrać się na zakupy!

Wchodzę do sklepu i…

Kupowanie sukienek w sklepie stacjonarnym nie jest niczym wyjątkowym. Wybieramy odpowiednie ubranie, przymierzamy je a następnie – kupujemy, bądź też odstawiamy z powrotem na wieszak. I właśnie to jest ogromną zaletą sklepów stacjonarnych. W klasycznym sklepie możesz kupić sukienkę, bądź też z niej zrezygnować. W przypadku sklepu internetowego nie jest to możliwe.

Siadam przy komputerze i…

Zakupy w sklepie internetowym są znacznie wygodniejsze. Jako przykład, weźmy popularny sklep XXX. Po wejściu na stronę znajdziemy tu czytelny interfejs, szeroką ofertę odzieży damskiej i przede wszystkim niskie ceny, które przecież tak bardzo kochamy. Tak wielkich możliwości nie ma żaden sklep stacjonarny. Nawet jeśli jego oferta jest równie bogata, to i tak za pomocą komputera zakupy są nieskończenie wygodniejsze.

Co więc wybrać? Czy zdecydować się na sukienkę w sklepie stacjonarnym, czy może zdecydować się na ofertę sklepu internetowego? Gdybyśmy mieli porównać obydwa ze sobą, pewną przewagę uzyskałby sklep internetowy. Owszem, może i reklamacje są tu o wiele bardziej problematyczne. Nie zapominajmy jednak, że wygoda, szybkość i przede wszystkim płynność transakcji to bardzo ważne kryteria, bez których handel w internecie nie mógłby zaistnieć.

Podsumowanie

Choć kupno odzieży w internecie nie jest jeszcze w Polsce aż tak popularne, warto to w pewnym stopniu zmienić. Zwłaszcza, że handel internetowy posiada tak wiele zalet.

Kocia wyprawka, czyli jak przygotować dom na przybycie kota?

0

Typowy kot chadza własnymi drogami, ma niski próg tolerancji na nudę i doskonale wie, czego chce. Z racji łownego instynktu i skrajnego indywidualizmu, kot potrzebuje specjalnych warunków, w przeciwnym razie może zaskoczyć Cię niemiłą niespodzianką. Podrapane meble, załatwianie potrzeb poza kuwetą czy sierść zdobiąca każdy sprzęt – to tylko niektóre problemy, z jakimi musi zmagać się niedoświadczony kociarz. Aby się przed nimi ustrzec, warto wiedzieć, jak przygotować dom na przybycie kota.

Gdzie zaplanować legowisko dla kota?

Zamiast „wypasionego” posłania, możesz wykorzystać gruby koc albo poduszkę – kot będzie w pełni ukontentowany. Najważniejsze, by zlokalizować strefę snu z dala od głównego traktu komunikacyjnego w domu i miejsc często uczęszczanych. Dobrym rozwiązaniem będzie legowisko pod schodami, w nieużywanym pokoju lub w szafie, do której rzadko zaglądasz. Koty lubią także spać na podwyższeniu (np. komodzie lub parapecie), wówczas mają dobry wgląd na otoczenie, przez co czują się bezpieczniej.

Jaką miskę dla kota wybrać?

Aby przygotować dom na przybycie kota, musisz zaopatrzyć się w dwie miski – na wodę (300-400 ml) i jedzenie (200-300 ml). Najlepsze będą ceramiczne – są ciężkie i nie przesuwają się po podłodze, ponadto łatwo utrzymać je w czystości. Dobre są również metalowe na antypoślizgowej gumie, jednak niektóre koty nie przepadają za zapachem metalu. Warto zainwestować również w podkładkę, która zapobiegnie brudzeniu podłogi, gdy kot będzie wyjmować karmę z miski.

Kuweta – odkryta czy zamykana?

Jak przygotować dom na przybycie kota? Jednym z najważniejszych akcesoriów jest kuweta wypełniona żwirkiem. Najbardziej uniwersalne są kuwety odkryte – większość kotów nie ma nic przeciwko takiej toalecie, o ile zostanie dopasowana do wielkości zwierzaka. Nie warto kupować małej kuwety, gdyż kot szybko z niej wyrośnie i będzie wolał załatwiać swoje potrzeby gdzie indziej. Bardziej praktyczne są kuwety przypominające transporterek – żwirek się nie wysypuje, a nieczystości są ukryte poza zasięgiem wzroku. Niestety, nie każdy kot toleruje zamykaną toaletę i starszego zwierzaka trudno przyzwyczaić do dyskretnego załatwiania swoich potrzeb. Kompletowanie kociej wyprawki wymaga również dobrania odpowiedniego żwirku. Jeśli użyjesz zbrylającego, nieczystości zbiją się w łatwe do usunięcia grudki. Drewniany jest delikatny dla ciała zwierzęcia, nie pyli i wystarcza na długo. Żwirki silikonowe chłoną wilgoć i neutralizują nieprzyjemny zapach.

Wyprawka dla kota – drapaki i zabawki

W strefie zabawy nie może zabraknąć drapaka do ścierania pazurków – dorosły kot zadowoli się nawet tekturą falistą albo deseczką owiniętą sizalowym sznurkiem. Jednak kocięta są bardziej wymagające i jeśli nie chcesz odnawiać podrapanych mebli, warto zainwestować w rozbudowany drapak z legowiskiem, budkami i tunelami. Aby przygotować dom na przybycie kota nie zapomnij również o zabawkach. Kociaki uwielbiają ganiać za piłeczką pingpongową i światełkiem lasera, a swój instynkt łowiecki rozwijają dzięki wędce z kolorowymi piórkami. Kocią wyprawkę warto urozmaicić również piszczącymi myszkami, tunelami i pomponami z kocimiętką, a także zwykłym kartonem z wyciętymi otworami.

Bezpieczny transporter

Transporter będzie potrzebny już podczas pierwszej wizyty u weterynarza, dlatego musisz kupić go jak najprędzej. Aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo podczas podróży, zainwestuj w dobry transporter z mocnymi zaczepami i metalowymi drzwiczkami. Pod względem trwałości, wagi i wygody użytkowania bezapelacyjnie wygrywają transportery plastikowe. Zwróć tylko uwagę, czy mocowanie drzwiczek nie jest zbyt słabe – w tańszych modelach plastikowe zaczepy zupełnie nie spełniają swojej roli.

Już wiesz, jak przygotować dom na przybycie kota i skompletować kocią wyprawkę. Oprócz najpotrzebniejszych akcesoriów warto zaopatrzyć się również w zgrzebło do wyczesywania sierści, a także nożyczki do obcinania ostrych pazurków.

ZOBACZ TEŻ